וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: כור איבדה 4.6% ; המעו"ף טיפס ב-0.8%

אילן מוסנאים

23.5.2001 / 18:16

מחזור המסחר בינוני - 282 מיליון שקל; קבוצת אי.די.בי בלטה בעליות; טלסיס טיפסה ב-6% בעקבות הדו"ח הכספי

הבורסה של תל אביב סיימה הערב יום שלישי רצוף של עליות שערים, והפעם עם עלייה של כ-0.7% במדדים המובילים ומחזור בינוני של 282 מיליון שקל. נראה כי ההתאוששות במחזורי המסחר קשורה לפקיעת אופציות המעו"ף לחודש מאי שתתרחש מחר.

המסחר בבוקר נפתח בעליות שערים של כ-0.5%, בהשראת העליות מאמש במדד נאסד"ק (שבעצמו השלים מהלך עליות של שישה ימים ברציפות). האווירה החיובית בבורסה נמשכה לאורך כל שעות המסחר, למרות ירידות קלות בבורסות אירופה ופסימיות בחוזים העתידיים על הנאסד"ק, ואולי על רקע הצעתו של ראש הממשלה אריק שרון להפסקת אש עם הפלשתינאים.

בשיא הגיע המעו"ף, לקראת השעה 16:00, לרמה של 435.7 נקודות תוך שהוא רושם עלייה של 1.5%, אולם בהמשך (עם פתיחת המסחר בנאסד"ק בירידות של למעלה מ-1%) נרשמה התמתנות במדדים.

מדד המעו"ף סיים בעלייה של 0.81% לרמה של 439.22 נקודות, ומדד ת"א 100 עלה בשיעור של 0.67% לרמה של 426.4 נקודות. מדד התל-טק עלה ב-1.37%.

נועם קושלביץ מחברת מיטב, ציין כי היינו עדים היום למסחר רגוע בבורסה, כשלהערכתו, המשקיעים חבים היום תודות לראש הממשלה, אריאל שרון, על העליות בשוק (שבאו, כזכור, למרות ירידות באירופה ופסימיות בחוזים העתידיים בארה"ב).

לדברי קושלביץ, שרון נטע אצל המשקיעים תקוות לשיפור המצב, הן בהכרזתו על הפסקת אש חד צדדית מצד ישראל (לפיה ישראל לא תיזום פעולות התקפיות), והן בפגישה שרה"מ צפוי לערוך הערב עם נגיד הבנק המרכזי, דוד קליין, בה ינסה ללחוץ על הנגיד להפחית את הריבית למרות ה"בעיות" בבנק המרכזי.

עובדי בנק לאומי ממשיכים לממש - המניה דווקא עולה

מניית דיסקונט השקעות ריכזה מחזור ער של כ-20 מיליון שקל תוך שהיא נעה צפונה בכ-1.8%. ביתר מניות החברות הנמנות על קבוצת אי.די.בי נרשמה מגמה חיובית, כשמניית אי.די.בי פיתוח עלתה בכ-1.3% ומניית אי.די.בי אחזקות הוסיפה כ-0.3%.

מניית כלל אלקטרוניקה , שפתחה בירידות של כ-1%, התגברה על השפעת הדו"חות הגרועים של אי.סי.איי וננעלה בעלייה של 2.2%. מניית החברה האם, כלל תעשיות , עלתה ב-2.6%.

מניית בנק לאומי ריכזה גם היום את המחזור הגבוה בבורסה - 29 מיליון שקל, בעקבות שחרור החסימה על מניותיהם של עובדי הבנק, תוך שהיא נסחרת בעלייה של כ-0.2%. נראה כי אל מול גל המכירות של עובדי הבנק, יש ביקוש מספק של קונים (אולי מצד חברת הביטוח מגדל , שרכשה במהלך מאי מניות של הבנק בהיקף של כ-25 מיליון שקל).

מניית בנק הפועלים ננעלה בעלייה של 1.4% במחזור של 15 מיליון שקל, ומניית בנק מזרחי עלתה ב-1%.

אי.סי.איי פותחת בירידות של 10%

בשונה מכלל אלקטרוניקה, מניית כור , שריכזה מחזור של 8 מיליון שקל, הושפעה בצורה משמעותית מהדו"חות הגרועים של אי.סי.איי וסיימה את המסחר בירידה של 4.6% (אחרי שאי.סי.איי פתחה את המסחר בניו יורק בירידות של כ-10%).

אי.סי.איי דיווחה אמש על התוצאות הרבעוניות הגרועות ביותר אי פעם. החברה דיווחה על הפסד של 256.4 מיליון דולר (לעומת רווח של 23 מיליון דולר ברבעון המקביל).

המצב הקשה של אי.סי.איי ניכר גם ביתר סעיפי הדו"ח שלה, ובא לידי ביטוי בירידה של 4% בשורת ההכנסות, לעומת הרבעון הקודם, ל-252.6 מיליון דולר. המצב ניכר בעיקר בשורת ההפסד התפעולי, שהסתכם ב-242.6 מיליון דולר, והיה כפול מההפסד התפעולי ברבעון הקודם (שהיה רבעון שפל בפני עצמו) ועמד על כ-120 מיליון דולר.

מגדל עולה למרות הדו"ח החלש

מניית מגדל ביטוח רשמה היום עלייה של כ-1.8% במחזור של 4 מיליון שקל, למרות שהבוקר פירסמה החברה את דו"חותיה לרבעון הראשון, המצביעים על ירידה של 30% ברווח הנקי שהסתכם בכ-76 מיליון שקל. נראה, עם זאת, שהחברה נהנית מהודעתה כי תחלק דיווידנד בהיקף של 50 מיליון שקל.

בקרב המניות הדואליות ניתן לציין את מניית מתב שטיפסה ב-2.8%, מניית אלרון שעלתה ב-1.3%, ומניית ריבוע ישראל שעלתה ב-1.2%. מנגד, בלטה מניית טבע עם ירידה של 1.3% במחזור ער של 27 מיליון שקל, ומניית אלביט מערכות ירדה ב-0.3%.

מניית טאואר עלתה ב-9% במחזור ער של מיליון שקל. החברה עלתה אתמול ב-2.3% לאחר שמסרה כי קבוצת וופר פרטנרס (הכוללת את סטן דיסק, מקרוניקס, אליאנס סמיקונדקטור וקוויקלוג'יק) הזרימה עוד 45 מיליון דולר, במסגרת ההשקעה הכוללת של 305 מיליון דולר שהתחייבה להשקיע ב-FAB2 של טאואר במגדל העמק.

sheen-shitof

הדלת לאירופה

דירה מעצבים מניבה להשקעה בפורטוגל - במחיר חסר תקדים

בשיתוף נדלניסט טו גו

דו"חות מאכזבים להדר ולאורמת

מסחר ער התקיים גם במניות הדר ביטוח 1 , שעלו בכ-0.9%, לאחר שהבוקר הודיעה החברה על בחינת אפשרות למיזוג עם החברה האם, הפניקס . כזכור, אתמול הודיעה הדר כי היא מנהלת מו"מ למכירת החזקותיה בחברה הבת האנגלית, City Fire Insurance Company. כמו כן, הדר פירסמה הבוקר דו"חות כספיים מאכזבים המצביעים על צניחה ברווח הנקי לכ-6 מיליון שקל בלבד (לעומת רווח של כ-80 מיליון שקל ברבעון המקביל).

מניית אורמת איבדה 1.9% במחזור של 570 אלף שקל, לאחר שדיווחה על הפסד רבעוני של כ-13.6 מיליון שקל (לעומת רווח של כ-15 מיליון שקל ברבעון המקביל).

לעומתן, מניית טלסיס רשמה עלייה של 6.4% במחזור חריג של 2 מיליון שקל בעקבות דו"ח משובח. החברה דיווחה על צמיחה של 47% בהכנסות לרמה של 89.4 מיליון שקל, ועל עלייה דומה ברווח הנקי לרמה של 12.5 מיליון שקל, לעומת רווח של 8.6 מיליון שקל ברבעון המקביל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully