וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מגמת הייסוף בשקל נמשכת: הדולר ירד ל-4.1330 שקלים

ליאור כגן

23.5.2001 / 17:52

הפסקת האש החד צדדית עליה הכריז אתמול שרון יצרה אופטימיות וגרמה למכירות דולרים; אקסלנס: הדולר בדרך לרמה של 4.12 שקלים


השקל ממשיך להפגין עוצמה, והיום הוא התחזק על רקע הודעתו של ראש הממשלה, אריאל שרון, על הפסקת אש חד צדדית. הכרזה זו יוצרת תחושה בקרב המשקיעים כי תיתכן ירידה במתיחות הבטחונית בתקופה הקרובה, עובדה הגורמת להיצע דולרים. שערו היציג של הדולר נקבע על 4.1330 שקלים, ירידה של 0.12% לעומת היציג שנקבע אתמול.

להערכת הגופים הכלכליים לא צפוי פיחות בתקופה הקרובה, ורובם צופים כי השקל ימשיך להתחזק. בבית ההשקעות אקסלנס מעריכים כי שער החליפין של הדולר עשוי לרדת לרמה של 4.12 שקלים. השקל מתחזק בתקופה האחרונה גם על רקע פער הריביות הגבוה (3.2%) שקיים כיום בין השקל לדולר.

סיבה נוספת להתחזקות השקל מול הדולר היא האווירה האופטימית בנאסד"ק, שרשם התאוששות מרשימה בתקופה האחרונה. התאוששות זו יוצרת אופטימיות בקרב המשקיעים, המעריכים כי גיוסי ההון של החברות הישראליות בחו"ל עשויים להתחדש, מה שיגדיל את היצע הדולרים ויחזק את השקל.

בינתיים, המשקיעים לא מייחסים חשיבות להודעת חברת הדירוג האשראי השלישית בגודלה, פיץ', בדבר כוונתה לבחון מחדש את הדרוג של ישראל. הודעה זו לא השפיעה כלל על המסחר בדולר, למרות הערכות כי עשויים להיווצר ביקושים לדולר.

ההיחלשות בדולר גורמת להתקרבות סל המטבעות לגבול התחתון של רצועת הניוד, ונכון לסיום המסחר אתמול, נמצא הסל במרחק של 1.6% מהגבול התחתון. המשך התחזקות השקל תקרב את הסל לגבול התחתון, ונראה כי בקרוב שוב יתפתח הוויכוח בין נגיד בנק ישראל לשר האוצר, בדבר נחיצותה של רצועת הניוד. קליין הרבה לאחרונה להתייחס לנושא זה, ואמר כי הבנק אינו יכול להגן על הרצועה, כך שיש לבטלה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully