וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משרד התיירות בוחן דרכים חדשות לשווק את ישראל לתיירים

נורית שר

23.5.2001 / 13:55

ממשרד התיירות נמסר כי מהרבעון האחרון ועד היום חלה ירידה של 44% במספר התיירים הנכנסים לארץ

המשבר ההולך ומעמיק בתיירות הנכנסת לישראל מחייב את משרד התיירות לבחון דרכי התמודדות עם המצב שהחל עם פרוץ האינתיפאדה באוקטובר 2000.

שר התיירות, רחבעם זאבי, הנחה את עובדי משרדו לבחון דרכים שיווקיות חלופיות לאלה המבוצעות כיום על ידי לשכות המשרד ברחבי העולם. פרטי התוכנית מגובשים, בימים אלו, במנהל השיווק במשרד התיירות.

במסגרת זו יבצע משרד התיירות ניסיון ארוך טווח בחמש מדינות, יפאן, ספרד, ברזיל, פולין ושווייץ. במדינות אלו יופעלו מנגנוני שיווק באמצעות סוכנים או גופים מקומיים שיחתמו על הסכם שיווק עם משרד התיירות. בבסיס ההסכם יעמוד תגמול על פי תוצאה, כלומר תמריץ על פי מספר התיירים שיבואו לישראל.

עקב החלטה זו, ישראל לא תמנה נציגים ישראליים ליפאן, ספרד (שמטפלת גם בברזיל) ושווייץ. עד היום פעלו ברחבי העולם שליחים ישראליים שניהלו את לשכות התיירות בחו"ל והיו אחראים על פרסום תדמיתי ויצירת קשרים עם סיטונאים מקומיים ושיווק ישראל בחו"ל.

מעתה, הניסוי בחמש המדינות נועד לבדוק את אפקטיוויות השליחים או למצוא שיטה אלטרנטיווית לטיפול בעניין.

מלשכת דובר משרד התיירות נמסר כי באפריל השנה חלה ירידה של 51% לעומת אפריל בשנה שעברה. מהרבעון האחרון ועד היום חלה ירידה של 44% במספר התיירים הנכנסים לארץ. "המצב רק הולך ומחמיר וזו תעשייה שלמה של כ-100 אלף עובדים במעגל הראשון שיש למצוא לה פיתרון".

בתחילת השבוע פורסם כי לאחר חג השבועות יפוטרו כ-5,000 עובדים בבתי מלון בארץ בעקבות הירידה החדה בלינת תיירים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully