וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חורבות עיר עתיקה התגלו בקרקעית האוקינוס ההודי

23.5.2001 / 11:22

המבנים נתגלו במקרה בעת בדיקות זיהום שבוצעו בחופי הודו; מומחים מעריכים כי המבנים שייכים לתרבות ההראפאנית, מלפני 4,000 שנה; הערכה: העיר כוסתה בנחשול מים אדיר

מומחים ימיים גילו מספר מבנים ארכיאלוגיים עתיקים בעומק הים, סמוך לחופיה המערביים של הודו. ארכיאולוגים טרם הצליחו להגדיר במדוייק את השנים שבהם ניבנו המבנים, אך צורתם משייכת אותם לתרבות ההראפאן שהיתה באזור לפני כ-4,000 שנה. זהו גילוי ראשון של מבנים שנבנו על ידי אדם בחלק זה של הים הערבי, באוקיאנוס ההודי.

בעת ביצוע בדיקות זיהום במפרץ קאמביי, אותרו המבנים באמצעות מכשור אקוסטי מיוחד, בעומק 10 מטרים מתחת לקרקע הים. התמונות שהחזיר המכשור המשוכלל הראו בבירור צורות גאומטריות ישרות לאורך שטח של כתשעה קילומטרים, מספר מטרים מתחת לקרקעית. המבנים תוארו כבעלי דימיון למבנה מצודה ובית מרחץ גדול, האופייניים לתרבות ההראפאנית. מפרץ קאמביי ידוע כאחד מהאזורים בהם הגאות היא הגבוהה בעולם, והיא משולבת בזרמי מים במהירות אדירה. ההשערות הראשוניות הן שהעיר כוסתה כולה על ידי נחשול מים אדיר.

ארכיאולוג שפועל באיזור טוען כי עדיין מוקדם לקבוע את גילה של ההתיישבות שנחשפה וכי יש צורך בבדיקות מקיפות יותר כדי לשייך את ההריסות לתקופה ההראפאנית. הארכיאולוג, שערך מחקר בן מספר שנים במפרץ קוטץ' סמוך, אמר כי יש צורך בבחינת חרסים שהתגלו באזור כדי לקבוע בוודאות את התקופה לה משתייכת ההתיישבות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully