וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נדחתה בקשה לתביעה ייצוגית נגד הלונה פארק בת"א שהוגשה בטענה לצפיפות

הארץ

23.5.2001 / 10:17

שופט ביהמ"ש המחוזי דחה את הבקשה להכיר בתביעה כתביעה ייצוגית, מאחר שלדבריו, לא ניתן לקבוע כי מפעילי הלונה פארק הטעו את אבישר בכך שלא פירסמו את דבר העומס הצפוי במתקנים

אסף ברגרפרוינד

בית משפט מחוזי בתל אביב דחה אתמול בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד הלונה פארק בגני התערוכה בתל אביב. התביעה הוגשה על ידי גבריאל אבישר, בטענה כי בשל העומס הרב בחג נמנע ממנו ומבני משפחתו להשתמש במתקני הפארק ונגרמה לו עוגמת נפש.

אבישר, בת זוגו ובתם בת השנה החליטו לבלות את חג הפסח בלונה פארק בתל אביב. הם רכשו כרטיסים שהיקנו להם זכות כניסה ללונה פארק ושימוש בכל המתקנים באותו יום. ואולם בשל הצפיפות הרבה שהיתה בלונה פארק באותו יום והתורים הארוכים ליד המתקנים השונים, נמנעה מהם האפשרות להשתמש במרבית המתקנים, וזמן ההמתנה לכל מתקן נע בן שעה לשלוש שעות.

אבישר ציין כי הם עזבו את המקום לאחר שהייה של שעתיים וחצי. בזמן זה הוא ובני משפחתו השתמשו בשני מתקנים בלבד, בהם התור היה קצר יחסית. אבישר מבקש לחייב את הלונה פארק להשיב לו את הסכום ששולם תמורת הכרטיסים שרכש (77 שקל לכרטיס), ובנוסף לפצות אותו בסכום של 231 שקל (פי שלושה ממחיר הכרטיס) בשל עוגמת הנפש שנגרמה לו. לטענתו, נגרמו נזקים דומים לאלפי האנשים שביקרו בלונה פארק באותו יום.

שופט בית המשפט המחוזי, נסים ישעיה, דחה את הבקשה להכיר בתביעה כתביעה ייצוגית, מאחר שלדבריו לא ניתן לקבוע כי מפעילי הלונה פארק היטעו את אבישר בכך שלא פירסמו את דבר העומס הצפוי במתקנים. בהחלטתו קבע השופט כי היה על אבישר להניח כי הצפיפות בתוך מתחם הלונה פארק תהיה גדולה בימי חול המועד פסח (תא 1736/00).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully