וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחלת הפה והטלפיים מציגה: הקאמבק

22.5.2001 / 23:34

המגיפה מסרבת לעזוב את האיים הבריטיים; מקרה נוסף של המחלה הזעיק היום צוות וטרינרים וכוחות מיוחדים לצפון מחוז יורקשייר; הווטרינר הראשי במדינה: מדובר ב"התפרצות מאוד חמורה"

צוות של 25 וטרינרים וכוחות מיוחדים נוספים נשלח היום לצפון מחוז יורקשייר בבריטניה בעקבות התפשטות מחודשת של מחלת הפה והטלפיים. באזור "סטל" נרשמו 17 מקרים של המחלה בשבועיים האחרונים - האחרון שבהם התגלה היום בחוות קירבי מלאם. הווטרינר הראשי של ממשלת בריטניה, ג'ים שודמור, אמר כי מדובר ב"התפרצות מאוד חמורה".

הווטרינר הראשי אמר כי: "אנו מנסים לאתר את הקשר בין כל המקרים". משרד החקלאות הבריטי מסר כי מדובר ב"התפרצות מקומית" של המחלה, שאינה קשורה לתנועת ההתפשטות של חיות נגועות במחלה.

חוואים מותחים ביקורת חריפה על ממשלת הלייבור, שכשלה לטענתם במיגור מהיר של המגיפה. בעל קרקעות בסטל אמר: "כשזה החל אף אחד לא רצה לדעת. יכול להיות שזה לא נוח מבחינה פוליטית - אך אני מניח שגם הטבע אינו נוח מבחינה פוליטית". הוא הוסיף: "אנו מרגישים שקנה המידה של מה שעלול לקרות אינו מוערך כיאות".

שר החקלאות בממשלת הצללים השמרנית (סגל של בכירים ממפלגת האופוזיציה העוקבים אחר פעילויות השרים), טים יאו, האשים את ראש הממשלה, טוני בלייר, בניסיון לטאטא את המשבר מתחת לשטיח. "אנו משוכנעים כעת שהמספרים הנמסרים נועדו לצמצם את מספר המקרים". את טוני בלייר זה לא מעניין איזה נזק ייגרם לחקלאות כל עוד הוא זוכה ברוב ב-7 ביוני (יום הבחירות בבריטניה)".

ראש הממשלה בלייר הגן על הדרך בה ממשלתו מנהלת את המשבר. הוא אמר: "מה שאמרנו הוא שמספר המקרים קטן במידה ניכרת, כפי שבאופן ברור אכן קרה". "אך גם הזהרנו בו זמנית שעשויים להיות מקרים נוספים של מחלת הפה והטלפיים", המשיך בלייר, "וכי מאוד נחוץ וחשוב שאנשים ימשיכו בנקיטת צעדי הבטיחות והביטחון להבטיח שהמחלה לא תתפשט".

עד כה דווח על 1,628 מקרים של מחלת הפה והטלפיים במדינה, מאז ההודעה על המקרים הראשונים ב-20 בפברואר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully