וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מירוץ שליחים

22.5.2001 / 22:34

היועץ האמריקאי למזרח התיכון, וויליאם ברנס, יגיע ביומיים הקרובים לישראל; חבריו לצוות - מרטין אינדיק ורונלד שליקר - ייוועדו בקרוב עם ערפאת; עדיין לא ברור אם פאוול יגיע לאזור

לראשונה מאז כניסתו של הממשל הרפובליקאי לוושינגטון, נכנסת ארה"ב לפעילות מדינית משמעותית במזרח התיכון. בעקבות הודעתו הערב של ראש הממשלה, אריאל שרון, בה קרא לרשות הפלסטינית לנצור את האש לאלתר, נקבעו לנציגי הממשל בארץ פגישות עם מנהיגי הצדדים. זאת, במסגרת הניסיון להביא לנוסחא שתביא להפסקת האלימות ולחידוש המשא ומתן.

מקור במחלקת המדינה האמריקאית אמר הערב כי וויליאם ברנז, שמונה כיועץ מיוחד לנשיא ארצות הברית ג'ורג' בוש ולמזכיר המדינה קולין פאוול למזרח התיכון, יגיע ביומיים הקרובים לישראל בניסיון להביא להפסקת האלימות ולחידוש המשא ומתן.

המקור, שאמר את הדברים שלא לייחוס, הוסיף כי ברנס, המסיים בימים אלה את כהונתו כשגריר ארה"ב בירדן וממתין לאישור הקונגרס האמריקאי למינויו כיועץ מיוחד של מזכיר המדינה לענייני המזרח התיכון, יעזוב את הבירה הירדנית מחר או מחרתיים. הוא אמר עוד כי היועץ המיוחד יהיה הראשון לקיים שיחות באזור, לפני כל פגישה בדרג גבוה. "יש לו את המנדט מהנשיא ומהמזכיר ונראה לאן זה הולך", צוטט הבכיר על ידי סוכנות הידיעות רויטרס.

במקביל הודיע הערב דובר הבית הלבן ריצ'רד בוצ'ר, כי חבריו לצוות המיוחד שמינה הממשל האמריקאי למזרח התיכון - שגריר ארה"ב בישראל, מרטין אינדיק, והקונסול האמריקאי בירושלים, רונלד שליקר - יוועדו בקרוב עם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, לאחר השיחות שקיימו עם ראש הממשלה, אריאל שרון.

עד כה טרם יצאה הודעה רשמית בדבר אפשרות ביקור של פאוול באזור. פאוול, שעושה הערב את דרכו לסיור באפריקה ובאירופה, עתיד לשוב עד סוף החודש לוושינגטון. בכירים בממשל בוש לא הוציאו מכלל אפשרות פגישה בין מזכיר המדינה האמריקאי ומנהיגי האזור.

בוצ'ר ציין כי וושינגטון עמדה בקשר עם שרון וערפאת בניסיון "לעודד את הצדדים לנקוט בצעדים הקשים הנחוצים לקידום המלצות ועדת מיטשל".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully