וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: מניית לאומי עולה ב-1.4%

גולן פרידנפלד

22.5.2001 / 13:57

על רקע הערכות כי עובדי הבנק יזכו באופציות ויאפשרו את הפרטתו. המעו"ף עולה בכ-1.4%; אלביט הדמיה עולה ב-7.3% לאחר שהודיעה על רכישת 3 מרכזים מסחריים ב-413 מ' ש'


לאחר שפתחה בעליות של 0.8% עולה כעת הבורסה בשיעור של כ-1.5% כשמדד המעו"ף עולה בכ-1.4% ומדד ת"א 100 רושם עליות של 1.16%. גם מדד התל-טק רושם עליות נאות, המסתכמות בכ-1.9%. מחזור המסחר מסתכם בכ-128 מיליון שקל.

"רק החרפה או שיפור קיצוני של המצב צפויים להשפיע על שוק ההון", אמרו הבוקר פעילים בשוק שאינם מתרגשים "מעליות המדרגה" במצב הבטחוני. לאחר שאתמול רשם הנאסד"ק עליות שערים של כ-4.8%, עליות של 1.3% נתפשות כמתונות והפעילים מייחסים זאת להודעתה של חברת דירוג האשראי פיץ' (השלישית בחשיבותה בעולם) לפיה היא עלולה להוריד את דירוג האשראי הבינלאומי והפנימי של ישראל, בעקבות מצב המלחמה השורר בישראל במשך כ-8 החודשים האחרונים ופוגע בכלכלתה.

פעילים מסרו הבוקר כי השבוע הוא שבוע הפקיעה באופציות המעו"ף ושחקני המעו"ף חפצים במדד גבוה. "חלק מהעליות בבורסה, מעבר לגורמים המקרו כלכליים, מיוחסות לשוק האופציות".

מניית בנק הבינלאומי למשכנתאות עולה ב-5.6% בעקבות הידיעה שפורסמה הבוקר ב"מעריב" לפיה הבנק מנהל מגעים למיזוג הבנק הבינלאומי למשכנתאות עם בנק עצמאות , שגם הוא נמצא בשליטת הבנק הבינלאומי. מניית בנק הבינלאומי עולה ב-1.5% לאחר שהיום פירסם הבנק את תוצאותיו לרבעון הראשון ודיווח על רווח של 61 מיליון שקל לעומת רווח של 65 מיליון שקל ברבעון המקביל.

מניית לאומי , שריכזה אתמול עניין, מובילה היום את מחזורי המסחר (12.3 מיליון שקל), ממשיכה את קו העליות ומוסיפה כ-1.4% לערכה. המניה ממשיכה לעורר עניין היום, על רקע הידיעות כי עובדי בנק לאומי יקבלו אופציות ויסירו את התנגדותם להפרטה.

פורמולה פירסמה את דו"חותיה לרבעון הראשון, מהם עולה כי הפסדה מסתכם ב-13.7 מיליון דולר, כפי שצפו כלכלני בנק הפועלים לפני יומיים. המניה פתחה עם פער חיובי של 1.6%, ודו"חותיה הגרועים של החברה לא מפריעים לה לעלות בכ-3.7%.

מנית ניו-אפליקום, בה מחזיקה פורמולה ב-50%, עולה בשיעור של כ-6.5% ומרכזת מחזור של 850 אלף שקל. החברה דיווחה היום אף היא על תוצאותיה לרבעון ובעקבות מחיקת ההשקעה של 6 מיליון דולר בחברת NQ רשמה החברה הפסד של 23.3 מיליון שקל.

היום צפויים להתפרסם דו"חותיה של אי.סי.איי בה מחזיקה כור ב-33.4% שעולה ב-4%. מניית נייס עולה ב-4.6%, מניית מג'יק עולה ב-2.5% ומניית ריטליקס , שרשמה ירידות שערים של כ-2% בפתיחה, נסחרת כעת בעליות של 0.3%.

בקבוצת איי.די.בי נרשמות עליות שערים נאות כשמניית דסק"ש עולה ב-3% לאחר שאתמול קיבלה המלצת "קנייה" מבנק אגוד עם מחיר יעד של 184.6 שקל, הגבוה ממחיר השוק בכ-30%.

בבנק אגוד סבורים כי אחת האפשרויות היותר מתקבלות על הדעת למיזוגים בקבוצה הן של דסק"ש לתוך כלל תעשיות שמנייתה עולה ב-3.5%. מניית אי.די.בי פיתוח עולה ב-1.5% ואי.די.בי אחזקות עולה בשיעור של כ-2.1%.

חברת תפן בה מחזיקה ברן בכ-31%, מדווחת הבוקר על רווח של כ-3 מיליון שקל, ירידה מתונה של כ-3%. לעומת זאת, רשמה החברה בשורה העליונה שיפור, ומכירותיה עלו ב-18%. מנייתה של תפן נסחרת ללא שינוי ומניית ברן עולה ב-3.5%.

מניית טאואר עולה ב-2% כתגובה לדיווח כי קבוצת המשקיעים שהתחייבה להשקיע ב-FAB2 שלה סכום של 305 מיליון דולר, החליטה להעביר בפועל כ-45 מיליון דולר לחברה כך שבסך הכל הועברו לחברה עד כה 170.8 מיליון דולר מסך ההשקעה המתוכננת.

מניית אלביט הדמיה רושמת עליות של 7.3% בעקבות דיווחה היום על קניית 3 מרכזים מסחריים בהונגריה תמורת 413 מיליון שקל. הכנסותיהם צפויות להגיע עד סוף השנה ל-48 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully