וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אינטרקומפ מקבוצת פורמולה מפטרת עובדים בארץ וקולטת חדשים ברומניה

עינב בן יהודה

22.5.2001 / 13:25

החברה פיטרה כשליש מעובדי הפיתוח במרכז הישראלי; ברומניה מועסקים כ-35 עובדים והחברה ממשיכה בקליטתם של עובדים חדשים


חברת אינטרקומפ, מקבוצת פורמולה , פיטרה כשליש מעובדי הפיתוח המועסקים בישראל. לחברה, המעסיקה בסה"כ כ-75 עובדים, שני מרכזי פיתוח, האחד בישראל והשני ברומניה, והנהלתה פועלת מארה"ב.

ערן טירר, מנכ"ל ויזם החברה, אומר היום כי פוטרו 10 עובדי פיתוח בארץ מתוך כ-35 עובדים. "במקביל לפיטורים אלו אנחנו ממשיכים לגדול, לאחרונה קלטנו מספר אנשי מפתח להנהלת החברה בארה"ב, ומרכז הפיתוח שלנו ברומניה נמצא בגידול מתמיד", אמר טירר.

כרגע מונה מרכז הפיתוח הרומני כ-35 עובדים וטירר מציין כי כבר בקרוב יגדל מספר העובדים לכ-50. ההחלטה להקים את מרכז הפיתוח ברומניה, באוקטובר 2000, נבעה מעלויות כוח האדם הגבוהות בארץ. טירר אומר היום כי כבר אז ציינה החברה כי בכוונתה להרחיב את פעילותו של המרכז החדש, על חשבון פעילותו של המרכז הישראלי.

עוד הוסיף טירר כי מרכז הפיתוח בישראל ימשיך בפעילותו: "החלטנו לקצץ בפעילות הפיתוח על מנת להרחיב את פעילות השיווק והמכירות. נשאר לנו מספיק כסף בקופה אך נאלצנו להצטמצם, כמו חברות רבות נוספות". טירר הוסיף כי החברה מקווה להגיע לאיזון כבר בסוף 2001.

אינטרקומפ, מקבוצת פורמולה, הוקמה בסוף 1997 על ידי ערן טירר ועומר כספי. החברה פועלת בסביבה של מערכות מחשב מסורתיות (לגאסי) למחשבי מיינפריים של יבמ, וממירה תוכנות הכתובות בשפת קובול לשפת ג'אווה בעבור לקוחותיה - גופים פיננסיים.

קבוצת התוכנה פורמולה, הנחשבת לקבוצת התוכנה הגדולה בישראל, סיימה רבעון שני ברציפות עם הפסד בשורה התחתונה. פורמולה רשמה הפסד של 13.7 מיליון דולר ברבעון הראשון, והשלימה בכך הפסד כולל של 20 מיליון דולר בחצי השנה האחרונה. ברבעון המקביל רשמה פורמולה רווח של 38 מיליון דולר. מחזור ההכנסות של פורמולה עלה מ-90.7 מיליון דולר ל-96.5 מיליון דולר ברבעון הנוכחי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully