וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפרקליטות ערערה על תנאי שיחרורו של יצחק יעקב

ורד כהן ברזילי

22.5.2001 / 11:37

טוענת כי חלופת המעצר עליה החליט בית המשפט עלולה לפגוע בביטחון המדינה כי היא לא תוכל לפקח על מוצא פיו; "מקומו של אדם שיש צורך בפיקוח המדינה עליו הוא מאחורי סורג ובריח"


פרקליטות המדינה ערערה הבוקר לבית המשפט המחוזי בתל אביב, על חלופת המעצר שנקבעה לתא"ל במיל', יצחק יעקב. בית המשפט הורה לפני יומיים לאפשר לתא"ל יעקב, המואשם כי מסר ידיעות סודיות לידי גורמים בלתי מוסמכים, לרצות את מעצרו בבית המלון "אפרופו" הסמוך לבית החולים תל השומר, בשל מצבו הבריאותי. בית המשפט דחה את ביצוע ההחלטה ביומיים על מנת לאפשר לפרקליטות לערער על ההחלטה.

בערר שהוגש הבוקר לידי נשיא בית המשפט המחוזי, השופט אורי גורן, מבקשת הפרקליטות להבהיר כי חלופת המעצר, עלולה לסכן את ביטחון המדינה. "אין חלופת מעצר שתאפשר לפרקליטות לפקח על מוצא פיו של המשיב", נכתב בערר.

לטענת הפרקליטות, יצחק יעקב מסוכן מאוד לביטחון המדינה משום שמסר ביודעין ידיעות סודיות לאנשים שונים שאינם מוסמכים. על פי כתב האישום, שחלקים ממנו הותרו לפרסום רק באחרונה, יעקב עסק בכתיבת ספר זיכרונות, בו נכתבו פרטים סודיים. הוא הוזהר על ידי מערכת הביטחון לבל יפרסם פרטים אלו, אולם המשיך במעשיו ואף נפגש עם עיתונאי "ידיעות אחרונות" כחלק מקידום ספרו.

הפרקליטות טוענת עוד בערר כי בית המשפט המעיט בחומרתם ובסכנתם על מעשי יעקב כשסיווג אותם כטעות בשיקול הדעת. "מי שפרסם בזדון ידיעות שנזקן הפוטנציאלי כה חמור, על מנת שתתפרסמנה בציבור ותופצנה בעולם, מעיד על עצמו כי אין לתת בו אמון שיימנע ממעשים נוספים מעין אלה", נכתב בערר. ועוד נטען: "מקומו של אדם שיש צורך בפיקוח המדינה עליו הוא מאחורי סורג ובריח".

הפרקליטות מבקשת מבית המשפט לדון בערר בשעות הקרובות בטרם תכנס החלטת חלופת המעצר לתוקף.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully