וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: כור עולה ב-4.3% , המעו"ף עולה ב-0.9%

גולן פרידנפלד

22.5.2001 / 11:16

פורמולה עולה בכ-1% למרות דו"חותיה הכספיים; כלל תעשיות עולה ב-3%; הבינלאומי עולה בכ-1.5% בעקבות הידיעה כאילו הבנק מנהל מגעים למיזוג הבינלאומי למשכנתאות עם בנק עצמאות

לאחר העליות החדות אתמול בנאסד"ק (4.8%) פותחת הבורסה את יום המסחר בעליות שערים של 0.8%. בשבועות האחרונים המשקיעים אינם מתרגשים מ"עליות המדרגה" החוזרות ונשנות במצב הבטחוני, שכן השוק פיתח "עור של פיל" בכל מה שקשור להסלמות במצב.

"רק החרפה או שיפור קיצוני של המצב צפויים להשפיע על שוק ההון", אמרו הבוקר פעילים בשוק. לעומת זאת, הבורסה מושפעת היום מהודעתה של חברת דירוג האשראי פיץ' (השלישית בחשיבותה בעולם) לפיה היא עלולה להוריד את דירוג האשראי הבינלאומי והפנימי של ישראל, בעקבות מצב המלחמה השורר בישראל במשך כ-8 החודשים האחרונים ופוגע בכלכלתה.

פעילים מסרו הבוקר כי השבוע הוא שבוע הפקיעה באופציות המעו"ף ושחקני המעו"ף חפצים במדד גבוה. "חלק מהעליות בבורסה, מעבר לגורמים המקרו כלכליים, מיוחסות לשוק האופציות".

המעו"ף עולה בכ-0.9% לרמה של 433.19 נקודות ומדד ת"א 100 רושם עליות של 0.7% לרמה של 421.4 נקודות. גם מדד התל-טק רושם עליות נאות, המסתכמות בכ-1.3%. מחזור המסחר מסתכם בכ-42 מיליון שקל.

מניית בנק הבינלאומי עולה בכ-1.5% בעקבות הידיעה שפורסמה הבוקר ב"מעריב" לפיה הבנק מנהל מגעים למיזוג הבנק הבינלאומי למשכנתאות עם בנק עצמאות , שגם הוא נמצא בשליטת הבנק הבינלאומי.

מניית לאומי ממשיכה את קו העליות ומוסיפה כ-0.8%


מניית לאומי , שריכזה אתמול עניין, מובילה היום את מחזורי המסחר (7.1 מיליון שקל בפתיחה), ממשיכה את קו העליות ומוסיפה כ-0.8% לערכה. המניה ממשיכה לעורר עניין היום, על רקע הידיעות כי עובדי בנק לאומי יקבלו אופציות ויסירו את התנגדותם להפרטה.

פורמולה פירסמה את דו"חותיה לרבעון הראשון, מהם עולה כי הפסדה מסתכם ב-13.7 מיליון דולר, כפי שצפו כלכלני בנק הפועלים לפני יומיים. המניה פותחת עם פער חיובי של 1.6%, ודו"חותיה הגרועים של החברה לא מפריעים לה לעלות בכ-1%.

היום צפויים להתפרסם דו"חותיה של אי.סי.איי בה מחזיקה כור ב-33.4%, ומנייתה עולה ב-4.3%. מניית נייס , שפתחה עם פער חיובי של 2%, עולה ב-2.8%, מניית מג'יק עולה ב-1% ומניית ריטליקס שרשמה ירידות שערים של כ-2% בפתיחה, נסחרת כעת ללא שינוי.

בקבוצת איי. די. בי נרשמות עליות שערים נאות כשמניית דסק"ש עולה ב-2% לאחר שאתמול קיבלה המלצת "קנייה" מבנק אגוד עם מחיר יעד של 184.6 שקל, הגבוה ממחיר השוק בכ-30%.

בבנק אגוד סבורים כי אחת האפשרויות היותר מתקבלות על הדעת למיזוגים בקבוצה הן של דסק"ש לתוך כלל תעשיות שמנייתה עולה ב-3%. מניות אי.די.בי פיתוח ואי.די.בי אחזקות עולות בשיעור של כ-0.8%.

חברת תפן בה מחזיקה ברן בכ-31%, מדווחת הבוקר על רווח של כ-3 מיליון שקל, המשקף ירידה מתונה של כ-3% בסעיף זה. לעומת זאת, רשמה החברה בשורה העליונה שיפור, ומכירותיה עלו ב-18%. מנייתה של תפן נסחרת ללא שינוי בפתיחה ומניית ברן עולה ב-1.7%.

מניית טאואר עולה ב-1% כתגובה לדיווח כי קבוצת המשקיעים שהתחייבה להשקיע ב-FAB2 שלה סכום של 305 מיליון דולר, החליטה להעביר בפועל כ-45 מיליון דולר לחברה כך שבסך הכל הועברו לחברה עד כה 170.8 מיליון דולר מסך ההשקעה המתוכננת.

מניית גיבור ספורט נסחרת ללא שינוי לאחר שהחברה הודיעה כי תרשום רווח הון של 4 מיליון דולר (ברוטו) כתוצאה ממכירת אחזקותיה (28%) במניות ב.ס.ר אירופה .

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully