וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הצלחה למכרז המוסדי של גמול: ביקוש של פי 3 לאג"ח להמרה

ליאור כגן

22.5.2001 / 10:22

כ-70 משקיעים מוסדיים הזרימו ביקוש של כ-86 מיליון שקל; ההנפקה נסגרה מעל מחיר המינימום; בסוף החודש תושלם ההנפקה הציבורית ובסך הכל יגויסו 60 מיליון שקל


ההנפקה המוסדית של האג"ח של גמול ריכזה אתמול עניין רב בקרב המשקיעים המוסדיים. כ-70 גופים מוסדיים ביניהם קופות גמל, קרנות נאמנות, קרנות פנסיה וקרנות השתלמות, השתתפו במכרז והגישו בקשות לרכישת אג"ח להמרה בסכום של 86 מיליון שקל, פי שלושה מהסכום שהוצע במכרז. את ההנפקה מובילה החברה הבת, גמול סהר חתמים, ביחד עם תמיר פישמן, אי.בי.אי ולאומי ושות'.

הביקוש הרב גרם לכך שמחיר האג"ח להמרה, שהוצע בניכיון של 10% (כלומר במחיר של 90 אגורות) נקבע על 92 אגורות, שתי אגורות מעל למחיר המינימום. ב-30 במאי תושלם ההנפקה הציבורית של גמול, בה יוצעו לציבור (בעיקר לעובדי החברה) גם מניות וכתבי אופציה. החברה מתכננת לגייס באמצעות מניות כ-14 מיליון שקל, וסך כל הגיוס יעמוד על כ-60 מיליון שקל. המניות יונפקו לפי שווי חברה המשקף את ההון העצמי של גמול- 452 מיליון שקל נכון לסוף שנת 2000.

גמול נשלטת כיום ע"י האחים אדי וג'ולס טראמפ, שמשלימים בימים אלה רכישת 66% ממניות החברה תוך דילול יתר השותפים, בהם קרן הפנסיה מבטחים, בנק הפועלים וקופות הגמל שלו.

האחים טראמפ רוכשים את השליטה בגמול בתמורה ל-570 מיליון שקל, מחיר המשקף פרמיה של 25% על ההון העצמי. גמול סיימה את השנה החולפת עם רווח נקי של 61 מיליון שקל ואת 1999 עם רווח כפול.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully