וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עיתון לבנוני: שרון מאיים לסגת מאזור שבעא ולהעבירו לידי סוריה

שי שריג

22.5.2001 / 10:23

זאת בניגוד לדרישה של דמשק וביירות למסור את השטח לידי לבנון; האו"ם תומך בעמדת ישראל, לפיה השטח בכל מקרה אינו שייך ללבנון; חרירי יגיע היום לדמשק לשיחות עם אסד

מקורות דיפלומטיים טוענים כי ראש ממשלת ישראל, אריאל שרון, החל לאיים מזה זמן מה לסגת מחוות שבעא ולמסור אותן לסוריה דרך כוחות האו"ם הפרוסים ברמת הגולן, כך מדווח הבוקר היומון הביירותי "אלמוסתקבל". ביצוע המהלך יטיל על סוריה את האחריות לביטחון באזור ולכל פעולה שתתבצע בגזרת הר דב נגד ישראל.

המקורות מציינים כי מאז נסוג צה"ל מלבנון, האו"ם החל את הספירה לאחור בכל הקשור להמשך תפקידו באזור הגבול. על לבנון להבין, אומרים המקורות, כי היא צריכה לכבד את קו הגבול שסומן בידי האו"ם, וכי האו"ם אינו יכול להמשיך ולמלא את אותו תפקיד שמילא לפני הנסיגה הישראלית. המקורות מוסיפים כי אם לבנון רוצה להוכיח שחוות שבעא הן שטח לבנוני, הכלול במסגרת החלטה 425, עליה להמציא לאו"ם את המסמכים המשפטיים הדרושים.

עמדתן הרשמית של סוריה ולבנון היא שחוות שבעא הן שטח לבנוני, ממנו ישראל הייתה צריכה לסגת עם נסיגתה מלבנון. ישראל, לעומת זאת, טוענת כי מדובר בשטח שהמחלוקת עליו צריכה להיפתר מול סוריה ולא מול לבנון. האו"ם תומך, לפי שעה, בעמדת ישראל, לאחר שלא קיבל מסוריה הוכחה משפטית לכך שמדובר בשטח לבנוני ולא סורי.

סגן מנהיג החיזבאללה, השייח נעים קאסם, אמר אתמול כי כל הסימנים שהצטברו עד כה מעידים על מתיחות גדולה והתלקחות רצינית באזור, אבל עדיין אינם מבשרים על פריצת מלחמה נרחבת באזור.

בתוך כך ייצא היום ראש ממשלת לבנון, רפיק אלחרירי, לדמשק, שם ייפגש עם נשיא סוריה, בשאר אל אסד. השניים ידונו בעיקר בהתפתחויות בשטחים ובהמשך האיומים הישראליים נגד סוריה, לבנון והפלסטינים. חרירי צוטט אתמול באומרו כי "הכל יכול לקרות באזור על רקע המדיניות התוקפנית שנוקט ראש ממשלת ישראל, אריאל שרון, נגד סוריה, לבנון והפלסטינים". חרירי הדגיש כי יש לתת עדיפות לתמיכה באינתיפאדה הפלסטינית וציין כי כל המגעים הערביים כיום מתמקדים בנושא זה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully