וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: צפי לעליות שערים בעקבות הנאסד"ק

גולן פרידנפלד

22.5.2001 / 8:55

מניית לאומי צפויה לרכז עניין על רקע ההערכות כי הבנק יחלק אופציות לעובדיו שיסירו את התנגדותם להפרטה; פורמולה מדווחת על הפסד של 13.7 מיליון דולר


לאחר העליות החדות אתמול בנאסד"ק (4.8%) צפויה הבורסה לפתוח את יום המסחר בעליות שערים מתונות של 0.5%-1.5%. בשבועות האחרונים המשקיעים אינם מתרגשים מ"עליות המדרגה" החוזרות ונשנות במצב הבטחוני, שכן השוק פיתח "עור של פיל" בכל מה שקשור להסלמות במצב, כאלו או אחרות.

"רק החרפה או שיפור קיצוני של המצב צפויים להשפיע על שוק ההון", אמרו הבוקר פעילים בשוק. לעומת זאת, תשפיע היום על הבורסה הודעתה של חברת דירוג האשראי פיץ' (השלישית בחשיבותה בעולם), כי היא עשויה להוריד את דירוג האשראי הבינלאומי והפנימי של ישראל, בעקבות מצב המלחמה השורר בישראל במשך כ-8 החודשים האחרונים ופוגע בכלכלתה.

מנכ"ל בית ההשקעות די.בי.אם, רמי דרור, מסר כי השבוע הוא שבוע הפקיעה באופציות המעו"ף ושחקני המעו"ף חפצים במדד גבוה. "חלק מהעליות בבורסה, מעבר לגורמים המקרו כלכליים, מיוחסות לשוק האופציות".

מניית בנק הבינלאומי צפויה להגיב היום לידיעה שפורסמה הבוקר ב"מעריב", לפיה הבנק מנהל מגעים למיזוג הבנק הבינלאומי למשכנתאות עם בנק עצמאות , שגם הוא נמצא בשליטת הבנק הבינלאומי.

גם מניית לאומי , שריכזה אתמול את המחזור הגבוה ביותר, צפויה להמשיך ולעורר עניין על רקע הידיעות כי עובדי בנק לאומי יקבלו אופציות ויסירו את התנגדותם להפרטה.

פורמולה פירסמה את דו"חותיה לרבעון הראשון, מהם עולה כי הפסדה מסתכם ב-13.7 מיליון דולר, כפי שצפו כלכלני בנק הפועלים לפני יומיים. המניה פותחת עם פער חיובי של 1.6%, אולם הדוח"ות הגרועים של החברה צפויים לנטרל פער זה.

היום צפויים להתפרסם דו"חותיה של אי.סי.איי בה מחזיקה כור ב-33.4%, שמנייתה פותחת את יום המסחר עם פער ארביטראז' של 2.7%. מניית נייס תיסחר הבוקר עם פער חיובי של 2.2%, מניית מג'יק עם פער חיובי של 2.8%, ומניית ריטליקס עם פער חיובי של 2%.

מנגד, יבלטו מניות אלביט עם פער שלילי של 2.4%, מטלינק עם פער של 2.6%, וטבע עם פער של שלילי של 0.3%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully