וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יוצאי עדות המזרח מהווים רק רבע מהסטודנטים באוניברסיטאות

22.5.2001 / 8:17

מנתונים שמפרסם משרד החינוך עולה עוד כי הם מתקשים להתקבל למקצועות מבוקשים; 16 אחוז בלבד מהסטודנטים בפקולטה לרפואה הם מזרחיים; הפער מתחיל כבר בזכאות לתעודת בגרות

הפער בהשכלה באוניברסיטאות לא מצטמצם: מנתונים שמפרסם משרד החינוך עולה כי רק רבע מהסטודנטים הם יוצאי עדות המזרח. הנתונים פורסמו לקראת כנס לקידום השכבות החלשות, שייערך היום בירושלים. עוד נמצא כי ליוצאי עדות המזרח יש קושי להתקבל למקצועות המבוקשים באוניברסיטה.

"מעריב" מפרסם כי על פי הנתונים, 16 אחוזים בלבד מהסטודנטים בפקולטה לרפואה הם מזרחיים. בחוגים למתמטיקה ומדעי הטבע הם מהווים 19 אחוזים ובפקולטה למשפטים הם נאמדים בכ-30 אחוזים.

אולם הפער בין יוצאי אסיה אפריקה לבין יוצאי אירופה אמריקה וילידי הארץ מתחיל כבר בתיכון. בשנת 1999, 38 אחוזים מבין יוצאי עדות המזרח היו זכאים לתעודת בגרות, לעומת 45 אחוזים מבין יוצאי אירופה אמריקה ו-52 אחוזים מבין ילידי הארץ. אך יחד עם זאת חל שיפור במספר הזכאים לתעודות בגרות בשנים האחרונות.

במקביל טוענים באגודה לזכויות האזרח כי משרד החינוך מפלה תלמידים הנמנים עם בני המיעוטים לרעה. זאת בעקבות שני מדדי זכאות שונים שנקבעו ליהודים וערבים בנושא עזרה לתלמידים עם בעיות למידה. באגודה טוענים כי "מדד הזכאות הממוצע של היישובים היהודים גבוה בהרבה מזה של הערבים".

בתגובה לטענות אמרו במשרד החינוך כי המדדים נקבעו לפני שנים וכי אם תגיע תלונה למשרד על בעיה נקודתית היא תיבדק לגופה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully