וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ירידה של 38% בצפייה בקרב מנויי הכבלים

21.5.2001 / 22:49

בתקופה בין מארס 2001 למארס 1996; הירידה החדה ביותר חלה בין 2000 ל-2001

מאת חני ברבש/ הארץ

בשש השנים האחרונות חלה ירידה של 38% בצפייה בטלוויזיה בקרב מנויי הכבלים - כך עולה מסקרים טלפוניים שוטפים הנערכים על ידי חברת המחקר תסקיר עבור חברת ICP וחברות הכבלים. הירידה בצפייה לפי סקרים אלה תואמת מגמת ירידה מדווחת לפי שיטת מדידה אחרת - מערכת הפיפל מיטר האלקטרונית, שמפעילה חברת טל-גאל עבור הוועדה למדרוג.

הסקרים של תסקיר נערכים בקרב מדגם מייצג של משקי בית המנויים על הכבלים. הסקרים נערכים באמצעות הטלפון בשעות 22:30-19:00 בימי חול, כשהשאלה הראשונה הנשאלת היא האם מקלט הטלוויזיה בבית פועל. לפי הסקרים, חלה ירידה של 38% במספר משקי הבית הדיווחו על מקלט פועל במארס 2001, לעומת מארס 96'. על פי הערכות, 70% ממשקי הבית בישראל מנויים על הכבלים. מכך שהמקלט פועל לא ניתן להסיק בוודאות כי אכן צופים בו, אך כשחלה עלייה במספר משקי הבית המדווחים שמקלטי הטלוויזיה שלהם כבויים - ניתן להסיק בוודאות כי הצפייה בטלוויזיה יורדת.

מנתוני הסקרים עולה, כי הירידה בשיעור הצפייה בשנים האחרונות לא היתה אחידה. הירידה החדה ביותר חלה בין 2000 ל-2001: במארס אשתקד דיווחו 44% ממשקי הבית על מקלט טלוויזיה פועל, לעומת 36% במארס השנה.

מבדיקה מקבילה של הצפייה, ממארס 98' (אז הופעלה לראשונה מערכת הפיפל מיטר), עולה מגמה דומה. נתוני הפיפל מיטר לשעות 19:00-22:30 מצביעים על ירידה של 15% בצפייה בין מארס 2000 למארס 2001, כלומר ירידה פחות חדה מזו שעולה מנתוני חברת תסקיר. מערכת הפיפל מיטר מודדת את הצפייה באמצעות מכשיר אלקטרוני הרושם אם הטלוויזיה פועלת ובאיזה ערוץ. בנוסף, נדרשים בני הבית המשתתפים במדגם ללחוץ על כפתור מיוחד בשלט כדי לסמן מי מהם צופה ברגע נתון בטלוויזיה.

הסקרים של חברת תסקיר מתבצעים בטלפון ומתבססים על תשובות המרואיינים. החשש בסקר טלפוני הוא שחלק מהמרואיינים אומרים שהמקלט בביתם אינו פועל, למרות שהוא פועל. לתופעה זו שני הסברים: מרואיינים שאינם נותנים תשובות אמת; מרואיינים שאינם מודעים לכך שהטלוויזיה בביתם פועלת בעת ביצוע הסקר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully