וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בקשה לתביעה ייצוגית נגד חברות הדלק בגין גביית דמי שירות

אלי דניאל

21.5.2001 / 16:36

בין הנתבעות: דלק - חברת הדלק הישראלית, סונול ישראל ופז חברת נפט; לטענת התובע, החברות גבו במשך שנים, שלא כדין, תשלום נוסף בגין דמי שירות


קבוצת דלק וגרנית הכרמל מדווחות היום כי לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגשה ביום רביעי האחרון בקשה להכיר בתביעה שהוגשה נגד דלק - חברת הדלק הישראלית (החברה הבת של קבוצת דלק), סונול ישראל (החברה הבת של גרנית הכרמל), ת.ת. רם פז, פז חברת נפט, ספרינט מוטורס וקרוסן נ.ו.ב.ר סחר ושירותים, כתביעה ייצוגית. התביעה הוגשה ע"י עו"ד אילן שפירא ממשרד עוה"ד שפירא-שילה.

לטענת התובע, עו"ד צבי שילה, גבו החברות הנתבעות, לאורך שנים, מלקוחות שרכשו דלקים בתחנות דלק, תשלום נוסף על התשלום עבור הדלק, כ"דמי שירות", וכי תשלום זה נגבה ע"י הנתבעות שלא כדין ובניגוד להוראות חוק הפיקוח על מצרכים ושירותים, התשנ"ו-1996, והתקנות והצווים שהותקנו מכוחו.

הסכום הנתבע על ידי התובע מסתכם ב-5.3 שקלים, וסכום התביעה כולה, באם היא תוכר ע"י בית המשפט כתביעה ייצוגית, מסתכם בכ-372 מיליון שקל.

שתי החברות, קבוצת דלק וגרנית הכרמל, מוסרות כי טרם הוגשה תגובה לבקשה וכי אין הן יודעות מה חלקן של החברות הבנות בסכום התביעה האמור. כמו כן, שתי החברות מוסרות כי הן דוחות מכל וכל את האמור בכתב התביעה (ת.א. 3238/01, בש"א 6699/01).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully