וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אופנהיימר מותירים המלצת "החזק" למניית קומטאץ'

ליאור כגן

21.5.2001 / 12:57

בבית ההשקעות מציינים כי התוצאות הרעות של קומטאץ' ואי מתן תחזיות לעתיד מעלים שאלה לגבי המשך קיומו של השוק בו הן פועלות; החברה במצב קשה ופועלת ברמת סיכון גבוהה.


למרות שמספר בתי השקעות החליטו להפסיק לסקר באופן שוטף חברות שמחירי המניות שלהן הידרדרו לשפל, והן נסחרות ברמות של דולר-שניים, כלכלני אופנהיימר מפרסמים היום המלצת "החזק" למניית קומטאץ' .

להערכת הכלכלנים, התוצאות הרעות עליהן דיווחו קומטאץ' וקריטיקל פאת, שתי החברות המובילות בתחום שרתי הדואר והמסרים המיידיים, כמו גם אי הוודאות השוררת בשוק ואי מתן התחזיות לגבי המשך השנה, מעלים את השאלה לגבי קיומו של שוק זה בעתיד הקרוב.

להערכת האנליסטים אביבית מנה ורונן שוורצמן, החברה פועלת ברמת סיכון עסקי גבוהה, והתוצאות של הרבעון הראשון מעידות כי המצב העסקי של החברה נשאר קשה.

המכירות הסתכמו ב-4 מיליון דולר, החברה עברה לראשונה להפסד גולמי, ויתרת המזומנים של החברה קטנה בכ-16 מיליון דולר והיא עומדת כיום על 13 מיליון דולר בלבד. בנוסף, פיטרה החברה כ-280 עובדים, כך שמצבת החברה עומדת כיום על כ-210 עובדים.

האנליסטים מציינים כי החברה מודעת למצוקת המזומנים הקשה, והיא מתכננת לגייס 5 מיליון דולר על מנת לעבור את השנה בשלום. להערכתם, הקיצוץ בהוצאות התפעוליות של החברה יבוא לידי ביטוי מלא רק בתוצאות הרבעון השלישי, נתון המעמיד בסימן שאלה את יכולתה של החברה להקטין את קצב שריפת המזומנים בטווח הקצר.

מנה ושוורצמן מציינים כי ההאטה הכללית בארה"ב בכלל ובתחום ה-ITבפרט, אשר גורמות לארגונים לעצור ביצוע הזמנות, היתה הגורם העיקרי להאטה במכירות החברה. כמו כן, מציינים האנליסטים כי דרוש זמן לשם ביסוס אסטרטגיית השיווק דרך ערוצי ההפצה, וכי אי הבהירות הכלכלית אשר לוותה בפיטורי עובדים רבים הקשתה על קידום אסטרטגיה זו.

האנליסטים מציינים נקודת אור חיובית בדו"חות הכספיים, והיא הירידה בימי החייבים (DSO) של החברה, שקטנו בעשרה ימים ל-64 ימים, וכן הגידול בסעיף ההכנסות הנדחות של החברה שעלה בכ-245 אלף דולר לרמה של 1.7 מיליון דולר.

באופנהיימר מציינים כי עדות נוספת למצב הקשה בשוק היא מצבה הקשה של המתחרה של קומטאץ' - קריטיקל פאת. החברה, שביצעה רישום מחדש של הכנסותיה בשנת 2000 ונחשדת בהונאת משקיעים, דיווחה על ירידה של 36% במכירות לעומת הרבעון הקודם, והפסד של 42.3 מיליון דולר בניכוי הוצאות חד פעמיות. בנוסף, הודיעה החברה כי היא תפטר 40% ממצבת כוח האדם בחברה.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבתפריט בצד ימין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully