וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק הפועלים: כרגע אין להתייחס לרכישת מניות נייס ע"י כור ופועלים השקעות

ליאור כגן

21.5.2001 / 11:36

כלכלני הבנק מותירים המלצת "החזק" למניית נייס ומורידים את מחיר היעד ל-64 שקל, עקב אי הוודאות הגבוהה הקיימת בסביבה העסקית של החברה


ביחידת המחקר של בנק הפועלים מעריכים כי אין להתייחס בשלב זה לרכישות שביצעו כור ופועלים השקעות במניות חברת נייס , למרות שמניית החברה עוררה עניין רב בקרב המשקיעים בעקבות הספקולציות השונות שהועלו ולאחר ששתי החברות הגישו בקשה למנות דירקטורים מטעמן בחברה (לאחרונה כור נסוגה מבקשה זו והכחישה את השמועות).

האנליסטית קתרין למטר מיחידת המחקר של הבנק מותירה את המלצת ה"החזק" למניית נייס, אך מורידה את מחיר היעד ל-64.3 שקל (15.5דולר) - כ-7% מעל מחיר השוק. מחיר היעד הקודם עמד על 70 שקל (17 דולר). למטר מנמקת את החלטתה להוריד את מחיר היעד באי הוודאות הגבוהה הקיימת בסביבה העסקית של החברה ברבעונים הקרובים.

למטר מציינת כי נייס הודיעה על הסכם הפצה עם החברה המובילה בשוק ה-Contact Center בהודו, חברת Tata Telecom. על פי ההסכם, Tata Telecom תמכור, תתקין ותציע תמיכה טכנית למוצריה של נייס עבור ה-Contact Centers בהודו. למטר אינה צופה הכנסות מהותיות מהסכם זה בטווח הקצר, אך להערכתה, הוא מגלם פוטנציאל רב עבור החברה בטווח הארוך, בעיקר בהתחשב בעובדה כי קיימת נטייה להעביר את ה-Contact Centers מארה"ב או אנגליה למדינות בעלות רמות שכר נמוכות בהרבה בהן אוכלוסייה דוברת אנגלית.

למטר מציינת גם כי הנהלת החברה החלה לבצע מספר שינויים מהותיים במטרה להרחיב את מקורות הכנסותיה, להוריד עלויות וליצור גמישות רבה יותר של מבנה ההוצאות: כך, במטרה להרחיב את מקורות הכנסותיה, התחילה נייס לפעול להרחבת פעילותה באזורים בעלי פוטנציאל גבוה עבורה.

בנוסף, החלה נייס להשקיע מאמץ בניסיון ליצור הכנסות משירותי תמיכה מקצועיים ללקוחותיה, דבר שצפוי לשפר את יכולתה לחזות לפחות את חלק מהכנסותיה (הסכמי שירות הינם בד"כ ארוכי טווח). על אף האמור, מציינת למטר כי ההכנסות משירותים עדיין מזעריות עבור החברה, ויש להניח כי הן יעלו בעקביות ברבעונים הקרובים (החברה שואפת כי הכנסותיה משירותים יהוו כ-10% מסך הכנסותיה בסוף שנת 2001).

למטר מוסיפה כי על מנת להוריד את רמת הוצאותיה ביצעה נייס איחוד של משרדי השיווק שלה בארה"ב, פיטרה כ-20% מכוח האדם שלה וביצעה את ההפרשות הדרושות לכך. כמו כן, החברה מחפשת קבלני משנה על מנת להעביר חלק מפעילות הייצור שלה - עובדה שצפויה להוריד את העלויות ולהגביר את הגמישות של תהליך הייצור, ומטרתה לסיים את תהליך זה עד סוף 2001.

למטר מציינת כי על אף המשבר החריף אותו עוברת החברה, נייס נותרת מובילה בשוק ההקלטות הדיגיטליות של שיחות טלפון ויש לה מגוון רחב של מוצרים ברמה טכנולוגית גבוהה בתחומי ההקלטה, הבטחת האיכות ואיסוף הנתונים. בנוסף, לנייס הסכמי הפצה עם שחקנים מרכזיים בשוק ה-Contact Centers. כמו כן, החברה נמצאת בשלבי החדירה של מוצרי הקלטה דיגיטלית של נתוני וידיאו (ה-NiceVision) המיועדים לשוק חדש יחסית אך בעל פוטנציאל גדול.

בהתחשב בכך ובתהליכי ההתייעלות אותם עוברת החברה מעריכה למטר כי כאשר יחול שיפור בהשקעות החברות בתחום טכנולוגיות המידע בכלל וב-Contact Centers בפרט - תציג נייס שיפור מהותי בתוצאותיה תוך תקופה קצרה יחסית.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully