וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הד-ארצי ממשיכה לספוג הפסדים כבדים

שלומי גולובינסקי

21.5.2001 / 11:05

הפסדי הרבעון הראשון של החברה הסתכמו ב-5.4 מ' ש'. בהכנסות נרשמה עלייה מתונה ל-52 מיליון שקל; ב-9 הרבעונים האחרונים הפסידה 43 מיליון שקל


אין מזל לחברת הד-ארצי מקבוצת הכשרת הישוב . לאחר מספר רבעונים של התאוששות, שקירבו את החברה למסת מכירות שתאפשר לה לעבור סוף סוף לרווח תפעולי חיובי, באה אינתיפדת אל-אקצא והורידה באחת את מצב הרוח הלאומי.

וכשמצב הרוח יורד, ראשונות להיפגע הן חברות הפנאי, כמו הד-ארצי, העוסקת בייזום, הפקה, ייצור ושיווק של מוצרי פנאי בתחום המוסיקה (הלועזית, והעברית) וכן ספרים קלטות ומוצרי מו"לות אחרים.

הד-ארצי סיימה את הרבעון הראשון של 2001 עם הכנסות של 52 מיליון שקל, הגבוהות רק ב-4% מהמכירות ברבעונים המקביל והקודם. למרות הגידול המתון במכירות, בשורת הרווח הגולמי דווקא נרשם קיטון מתון ל-18.2 מיליון שקל.

בשורה התחתונה חוזרת הד-ארצי להציג הפסדים כבדים, של 5.4 מיליון שקל ברבעון הנוכחי, לאחר הפסד של 17.3 מיליון שקל שהציגה בשנה החולפת, והפסד של 20.1 מיליון שקל שהציגה ב-1999.

במהלך הרבעון הראשון נהנתה החברה מירידה בהוצאות הנהלה וכלליות בהיקף של 800 אלף שקל, תודות למהלכי רה-הארגון בהם נקטה בשנה האחרונה. מנגד, סבלה הד ארצי מעלייה של 2 מיליון שקל בסעיף הוצאות מכירה ושיווק.

מניות הד-ארצי נסחרות בתל אביב לפי שווי של 5.6 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully