וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: המתנה להתפתחויות בנאסד"ק

אלי דניאל

21.5.2001 / 8:41

עובדי הבנק המחזיקים במניות בהיקף של 170 מיליון שקל מורשים לממשן החל מהיום; היום הוא התאריך הקובע לחלוקת דיווידנד של כ-34 מיליון שקל בטבע

שבוע המסחר בתל אביב נפתח אתמול בירידות שערים מתונות על רקע ההסלמה באירועים הבטחוניים במהלך הימים האחרונים. במחזורי המסחר לא נרשמה התאוששות ואלה מוסיפים להיות נמוכים, כאשר אתמול הסתכם מחזור המסחר בכ-143 מיליון שקל.

רמי דרור, מנכ"ל די.בי.אם השקעות, סבור כי גם ביום המסחר הנוכחי צפויה פעילות נמוכה למדי, עם קורלציה גבוהה לנעשה בשוקי חו"ל, בעיקר בנאסד"ק. עם זאת, על רקע הציפייה למחזורים נמוכים צפויה לבלוט מניית לאומי , אשר עתידה לרכז מחזורי מסחר גבוהים שכן היום מסתיימת תקופת החסימה של מניות הבנק אשר נרכשו ע"י עובדי הבנק במסגרת ההנפקה שבוצעה בחודש ספטמבר 1998.

ההיקף הכספי של המניות המשתחררות היום נאמד בכ-170 מיליון שקל, ומעניין יהיה לראות האם עובדי הבנק יממשו חלק מהמניות שבידיהם (בדומה לעמיתיהם מבנק דיסקונט אשר עשו כן לפני 5 שבועות), ובמקרה שכזה, מי יהיו הגופים שיקלטו את המניות המוצעות. בהקשר זה יש לציין כי במהלך השבועיים האחרונים רכשו הפוליסות המשתתפות ברווחים של מגדל ביטוח מניות לאומי בכ-24 מיליון שקל.

דרור מוסיף כי המשקיעים בבורסה יעקבו אחר הנעשה בבורסות אירופה ואחר מגמת החוזים העתידיים על הנאסד"ק לקראת פתיחת שבוע המסחר הנוכחי, כאשר מגמה חיובית בשוקי חו"ל עשויה להקרין גם על המסחר בארץ.

דרור מציין כי השוק הישראלי מפגין בימים האחרונים יציבות, כאשר על אף האירועים הבטחוניים הקשים, לא נרשמו ירידות שערים חדות, כפי שהיה בעבר. אירוע נוסף שעשוי להקרין על מגמת המסחר הוא מועד פקיעת אופציות המעו"ף אשר יחול השבוע, כאשר ההערכות הן שהפקיעה תהיה חיובית.

גם במניית טבע עשוי להיות מסחר ער, שכן היום הוא היום הקובע לחלוקת דיווידנד בהיקף כספי של כ-34 מיליון שקל (27 אגורות למניה).

מניית דסק"ש עשויה להמשיך גם היום במסעה צפונה על רקע פרסום דו"חות כספיים טובים של סלקום, שרשמה רווח של כ-131 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה.

מניית אגיס עשויה לעורר עניין, לאו דווקא חיובי, לאח שפירסמה הבוקר את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של השנה, אשר מחד מצביעים על גידול של כ-8% בהכנסות שהסתכמו בכ-297 מיליון שקל, ומאידך, על ירידה של כ-35% ברווח הנקי שהסתכם בכ-15.5 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully