וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מליאת רשות השידור תדון תוך חודש בהמשך דרכו של אורי פורת

רוני קורן-דינר

20.5.2001 / 22:43

פורת: "'המוסדות הציבוריים' של הרשות לא נקפו אצבע כדי לסייע באישור התקציב. תחת זאת הם עסוקים בתככנות פוליטית ובמאבקי כוח, שריח של פוטש פוליטי עולה מהם"

מליאת רשות השידור החליטה הערב לקיים דיון דחוף שלא יאוחר מתאריך 4 שבועות מהיום, על המשך דרכו של מנכ"ל הרשות, אורי פורת.

בקרב חברי המליאה שוררת אי שביעות רצון רבה מתפקודו של המנכ"ל, במיוחד לנוכח פרשת תקציב 2001, בטרם הועבר, וסירובו של פורת לשתף פעולה עם רואה החשבון הבודק של הרשות.

כזכור, בפשרה האחרונה שהושגה בין הוועד המנהל להנהלה, הוחלט כי המליאה תאשר את התקציב, ואילו פורת יסיר את התביעה שהגיש נגדו בית המשפט המחוזי בתל אביב. כמו כן, הוסכם שרואה החשבון, שאת מינויו דרש הוועד המנהל, יגיש את ממצאיו לא יאוחר מאוגוסט 2001.

יו"ר הוועד המנהל, נחמן שי, ביקש שלא להתייחס לדברים, כיוון שלא נכח בישיבת המליאה. רוב חברי המליאה, כ-16 במספר, דרשו לקיים את הדיון בהקדם. שני חברי מליאה נמנעו, בטענה כי הם מעדיפים לחכות לממצאי הביקורת של רואה החשבון.

תגובת אורי פורת: "כשנכנסו המליאה והוועד המנהל החדשים לתפקידם, לפני חמישה חודשים, היתה רשות השידור במצב של עודף תקציבי מרשים, כאשר הערוץ הראשון מכה את הערוץ השני ברייטינג, לראשונה מאז עלה הערוץ המסחרי לאוויר, לפני כשבע שנים.

"מאז ועד היום, כמעט חצי שנה לאחר תחילת השנה, לא נקפו 'המוסדות הציבוריים' של הרשות אצבע כדי לסייע באישור התקציב. תחת זאת הם עסוקים בכל מאודם בתככנות פוליטית ובמאבקי כוח, שריח של פוטש פוליטי עולה מהם. כתוצאה מכך, הידרדרה רשות השידור למצב של גירעון בסך כ-100 מיליון שקל, כשאינה רשאית להתחיל בגביית האגרה. מצב זה עלול להמיט על רשות השידור אסון תוך שבועות ספורים".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully