וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הממשלה אישרה קיצוץ של 4% בתקציב השנה הנוכחית לטובת הביטחון

כתב TheMarker.com

20.5.2001 / 15:31

ההצעה אושרה ברוב של 15 שרים לעומת 11 מתנגדים; הקיצוץ ישחרר 1.64 מיליארד שקל; הוחלט להשהות לחצי שנה את ביצוע חוק משפחות ברוכות ילדים


15 שרים הצביעו בעד ו-11 התנגדו להצעת הקיצוץ בתקציב המדינה שהביא לממשלה שר האוצר, סילבן שלום, כדי לשחרר משאבים לתגבור תקציבי הביטחון.

שר האוצר ערך שינוי בהצעתו המקורית, כאשר החליט שהקיצוץ הרוחבי של 4% מתקציבי כל המשרדים יהיה לא בבסיס התקציב, ובכך בעצם קבע כי מדובר בקיצוץ זמני המיועד לתקציב השנה הנוכחית כדי לתת מענה למצוקת מערכת הביטחון, קיצוץ שלא יחול על תקציבי המשרדים בשנים הבאות.

הקיצוץ בשיעור של 4% ישחרר 1.64 מיליארד שקל מתקציבי המשרדים לטובת הביטחון. במקביל, החליט האוצר שרשות הנמלים תעביר למגבית הביטחון 350 מיליון שקל מהרזרבות שלה, משרד הבינוי והשיכון יעביר לאותה מטרה 200 מיליון שקל מתקציבי הסיוע שלו על חשבון משכנתאות שלא בוצעו. הוחלט גם להשהות לחצי שנה את ביצוע החוק משפחות ברוכות ילדים של ח"כ שמואל הלפרט, ובכך לשחרר רבע מיליארד שקל לטובת מערכת הביטחון.

בממשלה התנהל דיון סוער במיוחד, ובמהלכו איים שר התיירות, רחבעם זאבי, כי אם לא יקבל תוספת לתקציב משרדו, אזי אין הוא מוכן להיות כונס הנכסים של התיירות בישראל, וביקש לשחררו מהתפקיד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully