וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: קבוצת אי.די.בי ממתנת את הירידות - המעו"ף מאבד 0.8%

אילן מוסנאים

20.5.2001 / 15:01

מחזור המסחר נמוך - 85 מיליון שקל; מניות הבנקים והארביטראז' בולטות בירידות; קבוצת פורמולה יורדת בעקבות המחיקות בניו אפליקום והדו"ח של משוב מחשבים

במסחר בבורסה של תל אביב מתמתנות בשעות הצהריים ירידות השערים במדדים המובילים שרושמים כעת ירידות מתונות של כ-0.8%, תוך מחזור נמוך של 85 מיליון שקל. זאת, בעקבות ההסלמה במצב הבטחוני והפערים השליליים במניות הדואליות, ולמרות העליות בסוף השבוע בנאסד"ק.

מדד המעו"ף רושם בשעה זו ירידה של 0.78% לרמה של 425.61 נקודות, ומדד ת"א 100 יורד ב-0.86% לרמה של 416.16 נקודות. התל-טק רושם ירידה של 0.93%.

פעילים בשוק ציינו כי הירידות בבורסה מושפעות מההסלמה בעימות עם הפלשתינאים בסוף השבוע, ומהפערים השליליים שפתחו מרבית המניות הדואליות בסוף השבוע.

טבע מרכזת כעת את המחזור הגבוה בשוק - 8 מיליון שקל - ורושמת ירידה של 2.4% בעקבות פער ארביטראז' של 2.9%. אל טבע מצטרפות היום בירידות מניית נייס שיורדת ב-2.3%, אלביט מערכות שיורדת ב-1.4% ואלרון שמאבדת 1.6%.

ניו אפליקום מוחקת את השנה

ניו אפליקום רושמת ירידה של 5.3%. החברה מסרה היום כי תבצע ברבעון הראשון של 2001 מחיקות בהיקף של 6 מיליון דולר בגין השקעה שביצעה בחברת NQ - Net Quotient Consulting Group. בנוסף, מסרה ניו אפליקום כי החברה הבת, קומסופט, תבצע בעצמה מחיקה של 1.2 מיליון דולר בגין השקעתה ב-Xtivia.

נראה כי אחרי תוצאות השיא שהציגה ניו אפליקום ברבעון הרביעי של 2000 עם רווח של 6.9 מיליון שקל, שמשך את החברה לרווח שנתי של 19.4 מיליון שקל (נמוך מגובה המחיקות שתבצע) - השנה הנוכחית תהיה הרבה פחות מוצלחת.

החברה האם פורמולה רושמת ירידה של 3.3% - גבוה מהפער השלילי של 1.4% שפתחה בנאסד"ק. נראה שפורמולה מושפעת גם מהדו"ח החלש שפירסמה היום החברה הבת, משוב מחשבים , שיורדת ב-8.2% לאחר שדיווחה על ירידה של 4% בהכנסות הרבעון הראשון ל-99.8 מיליון שקל, ועל מעבר להפסד של 19.9 מיליון שקל, לעומת רווח של 115.2 מיליון שקל ברבעון המקביל (שהושפע בעיקר מרווחי הון מההנפקה השנייה של מג'יק וממימוש אחזקות בוואלה ).

כי"ל יורדת בעקבות הדו"חות החלשים

בנוסף מעריכים כלכלני בנק הפועלים, בהמלצת "קנייה בסיכון גבוה" שפירסמו היום, כי פורמולה תדווח מחר על הפסד של 10-16 מיליון דולר לרבעון הראשון, לעומת רווח של 40 מיליון דולר ברבעון המקביל.

מניית בזק מרכזת כעת מחזור של 7 מיליון שקל ויורדת ב-0.7%. המניה מתממשת אחרי שטיפסה ביום חמישי ב-5.7% במחזור גבוה, בעקבות התחייבותו של ראש הממשלה לכנס בעוד שבועיים ועדה שתדון בהפרטת החברה.

מניה נוספת שסובלת היום מחולשה, עקב תוצאות לא מרשימות שפירסמה היא כי"ל , שמאבדת 2.4% במחזור של 3.5 מיליון שקל. החברה מסרה ביום חמישי, אחרי המסחר, את דו"חותיה לרבעון הראשון, ודיווחה על ירידה של 27% ברווח הנקי לעומת הרבעון המקביל לרמה של 76 מיליון שקל. הירידה לוותה בשחיקה של 6% במחזור המכירות, שהסתכם ב-1.8 מיליארד שקל.

בנק דיסקונט יפסיד 150-200 מיליון שקל

גם מניות סקטור הבנקים רושמות כעת ירידות. מניית בנק הפועלים יורדת ב-1%, מניית בנק לאומי משילה 1.7% ומניית בנק מזרחי מאבדת 1.4%. מחר מסתיימת החסימה על מניות עובדי בנק לאומי, אותן קיבלו בהצעת המכר שהמדינה ביצעה למניות הבנק לפני מספר שנים, והעובדים יוכלו להתחיל לממש אותן בבורסה. בשבוע הבא תפוג החסימה על מניות עובדי בנק מזרחי.

מניית בנק דיסקונט רושמת ירידה חדה יותר של 1.9% במחזור של כמיליון שקל. הבוקר מפרסם עיתון "ידיעות אחרונות" הערכות לפיהן הבנק ירשום ברבעון הראשון של 2001 הפסדים של 220-270 מיליון שקל - שיובילו את קבוצת דיסקונט להפסד של 150-200 מיליון שקל ברבעון.

קבוצת אי.די.בי נסחרת במגמה חיובית, כאשר מניית אי.די.בי פיתוח יורדת ב-0.1%, ולעומתה מניית כלל תעשיות עולה ב-0.1% ומניית דסק"ש עולה ב-0.8%. מניית אי.די.בי אחזקות ממשיכה להפגין עוצמה ורושמת עלייה חדה יותר של 1.3%.

כזכור, הודיע איש העסקים אליעזר פישמן, בתחילת השבוע שעבר, כי הגדיל בשבוע שלפני כן את אחזקותיו בחברה בהשקעה של 13 מיליון שקל. ייתכן כי בתקופה הקרובה ייצאו הודעות נוספות מטעם פישמן על העמקת אחזקתו באי.די.בי אחזקות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully