וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תת אלוף במיל' יצחק יעקב יועבר לחלופת מעצר בבית מלון

ורד כהן-ברזילי

20.5.2001 / 9:37

כך קבע נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב; "אין נשקפת מיעקב סכנה לביטחון המדינה במידה המצדיקה את החזקתו בבית מעצר", כתב השופט; יעקב מואשם במסירת מידע סודי לידיים בלתי מוסמכות

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט אורי גורן, הורה הבוקר להעביר לחלופת מעצר את תת אלוף במילואים יצחק יעקב המואשם במסירת מידע סודי לידיים בלתי מוסמכות. בשל מצבו הבריאותי הרעוע ישהה יעקב עד תום ההליכים בבית המלון "אפרופו" המצוי בתוך מתחם בית החולים תל השומר, תחת השגחה של אנשי ביטחון. כמו כן ינקטו צעדים מתאימים, כמו ניתוק טלפונים או איסור שימוש בטלפון נייד במטרה להפחית את פוטנציאל הסכנה הטמון בידיעותיו ולמנוע ממנו טעויות נוספות בהפעלת שיקול דעתו.

בהחלטתו כתב השופט גורן כי לאחר שבחן את כל חומר הראיות שהועבר לבית המשפט הוא שוכנע כי ניתן להשיג את מטרת המעצר בדרך של חלופת מעצר. "אני סבור כי עלה בידי יצחק יעקב להפריך את חזקת המסוכנות במידה המאפשרת הסתפקות בחלופת מעצר", כתב גורן. לדבריו, "אין נשקפת מיעקב סכנה לביטחון המדינה במידה המצדיקה את החזקתו בבית מעצר עד לתום ההליכים וניתן להסתפק בחלופת מעצר".

במהלך השבועות האחרונים העידו בפני בית המשפט מספר מומחי לב שבדקו את יעקב. דעותיהם היו חלוקות באשר למידת הסיכון הבריאותי של המשך מעצרו בבית המעצר.

גורן קבע כי יעקב ישא בכל ההוצאות הכרוכות בחלופת המעצר וכי זוגתו, ובני משפחתו יוכלו לבקרו בבית המלון. ביצוע ההחלטה יעוכב במשך 48 שעות על פי החלטת בית המשפט על מנת לאפשר למדינה לערער על ההחלטה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully