וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק ישראל: הנגיד עשוי שלא להודיע על שיעור הריבית במשק גם ביוני

20.5.2001 / 8:18

עיצומי העובדים נמשכים זה כ-4 חודשים, ועדיין לא ברור מתי הם יסתיימו

מאת מוטי בסוק/ הארץ

אם עובדי בנק ישראל לא יעבירו את כל הנתונים לקביעת הריבית במשק עד יום חמישי, נגיד בנק ישראל, דוד קליין, לא יקבע את הריבית גם בחודש יוני - כך אמר אתמול בכיר בבנק.

בשל עיצומי העובדים בבנק ישראל, הנגיד לא פירסם בחודש שעבר את גובה הריבית במשק במאי. הערכה היא כי הריבית היתה אמורה לרדת בחודש זה ב-0.2%-0.3%. עיצומי העובדים נמשכים זה כ-4 חודשים, ועדיין לא ברור מתי הם יסתיימו. בימים האחרונים חזרו שני הצדדים ואמרו כי הפערים ביניהם הצטמצמו.

את שיעור הריבית במשק ביוני אמור בנק ישראל לפרסם ביום שלישי בשבוע הבא, וזאת בשל חג השבועות. בימים כתיקונם נמשכים דיוני הריבית בבנק ישראל כשבוע. מבנק ישראל נמסר אתמול כי הנגיד איתן בדעתו לפרסם את גובה הריבית ביוני רק לאחר שיהיו בידיו כל הנתונים הרלוונטיים, ורק לאחר זמן מינימלי שיאפשר לדון בנתונים עם עמיתיו בצמרת הבנק.

עם זאת, אם הנתונים יועברו לנגיד ביום חמישי השבוע, הנגיד יהיה מוכן לקיים מרתון דיונים גם ביום שישי וביום ראשון, ערב שבועות, כדי לפרסם את הריבית ביום שלישי. אם הנתונים לא יועברו עד יום חמישי, הוא לא יפרסם במועד גם את ריבית יוני.

בבנק ישראל מציינים כי בכל מקרה, בקביעת הריבית ביוני לא תובא בחשבון העובדה כי הנגיד לא קיבל החלטת ריבית בחודש שעבר. בחוגים הכלכליים בירושלים מעריכים לפיכך כי הריבית ביוני תהיה נמוכה ב-0.2%-0.3% משיעור הריבית כיום - 7.2%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully