וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בזק בינלאומי הפסידה 29 מיליון שקל ברבעון הראשון

20.5.2001 / 7:42

צמצמה את הפסדיה ב- 70%. הצמצום בהפסדים נובע מירידה חדה בהוצאות השיווק והפרסום ובהוצאות בתחום האינטרנט

מאת הדר חורש/ הארץ

חברת בזק בינלאומי סיימה את הרבעון הראשון של 2001 בהפסד של 29מיליון שקל, שהם ירידה של 69% לעומת הפסד של 94 מיליון שקל ברבעון האחרון של 2000 - כך דיווחה הנהלת בזק בינלאומי בשבוע שעבר להנהלת חברת בזק . בתקופה המקבילה ב-2000 היה ההפסד 50 מיליון שקל. בזק בינלאומי מצויה בבעלותה המלאה של בזק. החברה עוסקת בשירותי תקשורת בינלאומית ואספקת שירותי אינטרנט.

הצמצום בהפסדי בזק בינלאומי משקף בעיקר את הירידה החדה בהוצאות שיווק ופרסום, ואת הקטנת המאמץ שהשקיעה החברה בהגדלת נתח השוק שלה בתחום האינטרנט. אסטרטגיית נתח השוק של בזק בינלאומי התבססה בעיקר על הזרמות של עשרות מיליוני דולרים מהחברה האם בזק.

עם זאת דיווחה בזק בינלאומי, כי לא שינתה את כוונתה להגדיל את נתח השוק שלה בתחום האינטרנט וליהפך לספקית הגדולה בישראל, בצד שאיפה לרווחיות. לפי התוכנית העסקית שאישרה בזק בסוף 2000, אמורה בזק בינלאומי לעבור לרווחיות ברבעון האחרון של 2001, ולהציג בסיכום השנה הפסד של כ-100 מיליון שקל, לעומת הפסד של 203 מיליון שקל ב-2000. הפסדי החברה נובעים מפעילות בתחום האינטרנט. בתחום השיחות הבינלאומיות מציגה בזק בינלאומי רווח תפעולי.

בתחילת 2001 מונתה לבזק בינלאומי הנהלה חדשה. ליאורה מרידור, לשעבר חברת הנהלת הבנק הבינלאומי הראשון, מונתה ליו"ר החברה, וקובי חיון, לשעבר מנהל רשת בורגר קינג, מונה למנכ"ל.

מרידור וחיון הונחו על ידי הנהלת בזק לצמצם את ההפסדים הגדולים שנגרמו בשל מדיניות נתח השוק האגרסיווית של החברה ב-2000 - ולעבור לרווחיות.

0השניים ערכו ארגון מחדש בחברה, וחילקו אותה לחטיבה עסקית ולחטיבה פרטית. מרידור וחיון מאמינים כי השינוי בהיערכות ישפיע על התוצאות העסקיות ב-2001, וישפר את ביצועי החברה.

בדיון שיתקיים השבוע בוועדת הכלכלה של הכנסת, מתכוונת בזק לבקש אישור לביטול הפעלתה של בזק בינלאומי כחברה נפרדת. בזק מציעה כי ההפרדה בינה לבין בזק בינלאומי - ובינה לבין החברות הבנות האחרות שלה - תישמר רק לצורכי דיווח חשבונאי.

בבזק רואים בהפרדה המבנית שנכפתה על ידי משרד התקשורת אילוץ מיותר, הגורם לניפוח מנגנונים ולהקמת הנהלות נפרדות ומיותרות. בחברה גם אומרים כי הוא מקשה על בזק להתחרות בשוק התקשורת הנפתח לתחרות.

לפי מדיניות משרד התקשורת, חייבת בזק לפעול בשווקים הפתוחים לתחרות באמצעות חברות בנות נפרדות, שיאפשרו לגורמי הפיקוח למנוע ממנה שימוש במשאביה כדי להציע שירותים במחירי היצף, ולהרוס מתחרים קטנים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully