וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המחבל המתאבד מנתניה בקלטת פרידה: "אפוצץ את הציונים בני החזירים"

ורד כהן-ברזילי

19.5.2001 / 22:24

בפיגוע נהרגו דוד ירקוני, תרצה פולנסקי ומרים וקסמן; שמותיהם של שני הרוגים נוספים טרם פורסמו; הוארך מעצרו של מסיע המחבל; ההרוג בפיגוע ליד רמאללה - סגן יאיר נבנצאל מחלמיש

המחבל שביצע אתמול את פיגוע ההתאבדות בנתניה, בו נהרגו חמישה ישראלים וכ-110 נפצעו, השאיר אחריו קלטת בה הוא נפרד ממשפחתו וקורא למלחמת ג'יהאד.

המתאבד, מחמוד אחמד אל-מרמש בן 20 מטול כרם, היה חבר בגדודי עז א-דין אל-קאסם של החמאס. בקלטת הוא טוען כי רצה לנקום את מותם של ילדים ונשים פלסטינים, ובמיוחד את מותה של התינוקת אימן חוג'י, שמותה זיעזע אותו. "אני אהפוך את גופי לפצצה כדי שיפוצץ את גופות הציונים, בני החזירים והקופים".

אל-מרמש, שהיה ידוע כמוסלמי קיצוני, עבד בחנות מכולת בטול כרם. בקלטת הוא נראה עומד על רקע הדגל הירוק של החמאס, חמוש ברובה אם-16. בהמשך הדברים הוא קרא פסוקים מהקוראן וטען שג'יהאד הוא הדרך היחידה.

מחר: הלוויותיהם של תרצה פולנסקי, דוד ירקוני ויאיר נבנצאל

הלוויתו של דוד ירקוני בן 53 תושב נתניה תתקיים מחר בשעה 16:00 בבית העלמין בנתניה. תרצה פולנסקי, בת 67 מכפר חיים תיטמן בשעה 15:30 בישובה. על מועד הלוויתה של מרים וקסמן, בת 51 מחדרה עדיין לא נמסרה הודעה.

טרם נמסרו לפרסום שמותיהם של עוד שני הרוגים, צעירה בת 19 וגבר בן 34.

בפיגוע הירי אתמול מצפון לרמאללה ליד נווה צוף נהרג סגן יאיר נבנצאל, בן 22 מהיישוב חלמיש. הלוויתו תתקיים מחר בשעה 12:30 בבית העלמין סגולה בפתח תקווה. אמו של נבנבצאל, שנפצעה באורח קשה בפיגוע, נותחה אחר הצהריים, ומאושפזת כעת בבית החולים "שיבא" בתל השומר.

בבתי החולים נותרו 31 פצועים מהפיגוע בנתניה. מצבו של אחד מהם קשה, שבעה במצב בינוני והשאר קל. שניים מהפצועים הועברו לבית החולים "איכילוב" בתל אביב. השאר מאושפזים בבית החולים "הלל יפה" בחדרה, ו"לניאדו" בנתניה.

אשתו של מסיע המחבל - יהודיה הנמצאת בהריון מתקדם

בבית משפט השלום בפתח תקווה הוארך הערב בחמישה ימים מעצרו של אחמד ג'אבר, תושב טייבה בן 22, החשוד שהסיע אתמול את המחבל אל-מרמש לתוך תחומי ישראל, מטול כרם לנתניה תמורת כסף. ג'אבר נעצר כבר אתמול על ידי המשטרה, המייחסת לו הסעת שב"ח (שוהה בלתי חוקי), וסיוע לרצח. כמו כן מאשיהמ אותו המשטרה בנהיגה ללא רישיון.

בחקירתו הכחיש ג'אבר שהכיר את המחבל מטול כרם או שידע על כוונותיו. הוא גם הכחיש כי לבושו של המחבל היה חריג ושהיה עליו להבין כי הוא מחבל. הצעיר סיפר לחוקרים כי הוא מתפרנס מהעברת פועלים פלסטינים לתחומי ישראל. עבור הנסיעה הוא קיבל מהמחבל מאה שקלים.

במהלך הדיון נחשף כי המחבל ניסה לעצור מספר מוניות, אולם הנהגים סרבו לקחת אותו. עד שעצר לידו ג'אבר, השניים התמקחו על גובה הנסיעה, וסיכמו שהוא יקח אותו לנתניה תמורת מאה שקלים.

החשוד הוא ממשפחת אבו ג'אבר, משפחה ידועה בטייבה. לאחרונה הוא מתגורר בחדרה, הוא נשוי ליהודיה תושבת המקום שנמצאת בחודשי הריון מתקדמים.

הפרקליט שמונה לו מטעם הסניגוריה הציבורית, ניל גל רון, טען כי יחד עם המחבל היה אדם נוסף שתיווך בין ג'אבר למחבל, וכעת המשטרה עושה מאמצים לאתרו. הסניגור טען עוד כי ג'אבר לא יכול היה לדעת שהוא מסיע מחבל בדרכו לפיגוע. בא כוח המשטרה, רב פקד אלי לוי, העיר מנגד, שאף אחד מנהגי המוניות האחרים לא הסכים להסיע את המחבל. השופטת אילנה גת הסכימה עם נציג המשטרה וטענה כי ג'אבר יכול היה לפחות לחשוד שהאדם שהוא אוסף הינו מחבל.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully