וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בעקבות התרעות על פיגוע: המשטרה מתגברת כוחות בירושלים ובשרון

20.5.2001 / 7:38

הבוקר יתכנס הקבינט המדיני-ביטחוני; בישיבת הממשלה השבועית מתכוונים כמה מהשרים למתוח ביקורת על תקיפות צה"ל בשטחים; 12 פלסטינים נהרגו בפעולות חיל האוויר בשטחים בסוף השבוע

גורמי ביטחון מזהירים כי קיימות התרעות ממשיות על כך שכל ארגוני המחבלים מתכננים פיגועים בשטחים ובתחומי הקו הירוק. משטרת ישראל תגברה את כוחותיה לאורך קו התפר ובערי השרון, לקראת אפשרות של פיגוע המוני במקומות הומי אדם. כוננות מוגברת הוכרזה גם בבירה, לקראת אירועי יום ירושלים, שיחולו מחר.

ראש הממשלה, אריאל שרון, יכנס הבוקר את הקבינט המדיני-ביטחוני כדי לדווח על תקיפות צה"ל בשטחי הרשות בסוף השבוע. לאחר מכן תתכנס הממשלה לישיבתה השבועית. בקול ישראל דווח כי מספר שרים מתכוונים להעביר ביקורת בישיבת הממשלה על פעולות צה"ל בסוף השבוע. השרים יצטרפו לביקורת שמתחו אתמול קצינים בכירים בצה"ל על כך שהפצצת המטרות הפלסטיניות נועדו בעיקר לצרכים פנימיים וכי יעילותן הצבאית מוטלת בספק.

12 פלסטינים נהרגו בסוף השבוע מתקיפות חיל האוויר בשטחי הרשות. שלשום הפציצו מסוקים ומטוסי קרב של צה"ל מטרות של הרשות הפלסטינית בגדה המערבית ובעזה. לאחר התקיפה על שכם ורמאללה, יצא צה"ל לגל שני של תקיפות הפעם על עזה וטול כרם, ממנה יצא המחבל המתאבד בנתניה. בעזה הופצצו שתי מטרות של הרשות הפלסטינית: בניין אנסר, בו שוכנות מפקדות של זרועות הביטחון הפלסטיניות. בצפון עזה הופצצה מפקדה של כח 17 והמשטרה הימית.

עדי ראייה בשכם דיווחו כי מטוסים מסוג אף 16 תקפו את המפקדה של המשטרה הפלסטינית בשכם. זו הפעם הראשונה שצה"ל משתמש במטוסי קרב בשטחים מאז מלחמת ששת הימים. גורמים צבאיים אמרו כי הבחירה במטוסי הקרב נעשתה בשל יכולתם לשאת חימוש כבד יותר.

בהפצצה על רמאללה נפצע גם המבוקש מספר אחת של ישראל ברשות, מחמוד אבו הונוד, שנפגע באורח קל. לפי דיווח אחר, הוא הוברח מכלא ג'נייד שהופצץ לפני מספר ימים. אבו הונוד הצליח להימלט ממעצר כשחיילי דובדבן נכשלו בפעולה בכפר עסירה א-שאמליה באוגוסט 2000. באותה פעולה נהרגו שלושה מחיילי היחידה.

"הותקפו שתי מטרות של טרוריסטים"

ארבעה מסוקים של צה"ל תקפו גם אתמול בצהריים מטרות פלסטיניות בג'נין ובטול כרם. הפלסטינים טוענים כי המסוקים תקפו מבנים של מנגנוני הביטחון הפלסטיני ב-11 טילים. לטענתם, בטול כרם הותקף בניין הממשל ומפקדת כוח 17. בהתקפה הזו נפצעו 30 מאנשי הביטחון הלאומי, אחד מהם באורח קשה. בג'נין הותקפה מפקדת כח 17 והמודיעין הכללי בראשות תאופיק טיראווי. בהתקפה זו לא נפגע איש, אך נגרם נזק רב.

מצה"ל נמסר כי הותקפו "שתי מטרות של טרוריסטים". במערכת הביטחון אמרו כי התקיפות אתמול הן חלק מהתגובה הישראלית על הפיגועים שלשום בנתניה ובנווה צוף.

אתמול בצהריים נהרג צעיר פלסטיני בן 24 וכעשרה נוספים נפצעו בעימותים בין חיילי צה"ל לפלסטינים ליד הכפר כלילי בכניסה לשכם. העימותים החלו לאחר הלווייתם של 11 מההרוגים הפלסטינים בהפצצת חיל האוויר שלשום בבית הכלא בשכם.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully