וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אוסטריה: בית משפט אסר על היידר לחזור על דבריו נגד מנהיג יהודי

19.5.2001 / 10:49

מנהיגה לשעבר של מפלגת החירות נתבע על ידי אריאל מוזיקנט בעקבות דברים שאמר נגדו במהלך מערכת בחירות; סקר מראה, כי רבע מכלל האוסטרים היו מעדיפים לחיות במדינה ללא יהודים

שופט אוסטרי הוציא אתמול צו זמני האוסר על מנהיגה לשעבר של מפלגת החירות האוסטרית, יורג הידר, לחזור על השמצותיו לגבי המנהיג היהודי האוסטרי, אריאל מוזיקנט. מוזיקנט תבע לאחרונה את היידר על מספר הצהרות אנטישמיות שלו, שזכו לביקורת רחבה ונוקבת באוסטריה.

פסיקתו של בית המשפט המסחרי מזהירה את היידר מחזרה על הערות שלו בהן טען כי מוזיקנט מעורב בעסקים מפוקפקים. בדברו במסיבת בירה של מפלגת החירות בפברואר האחרון, אמר היידר כי הוא לא יכול להבין איך מישהו ששמו "אריאל" (שמה של אבקת כביסה) יכול להיות בעל ידיים מלוכלכות כל כך. בית המשפט קבע כי ההצהרה הזו היתה לא נכונה והזיקה למר מוזיקנט, ועל כן אין לחזור עליה.

היידר שלא הגיב עד עתה על הפרשה יוכל לערער על ההחלטה. עורכת דינו אמרה כי היידר אמר את הדבר בבדיחות הדעת. היא הוסיפה כי ההחלטה עם לערער על הפסיקה תתקבל בימים הקרובים. מוזיקנט גם תובע את היידר על התבטאויות נוספות שלו במהלך מערכת הבחירות האחרונה בווינה השנה. סקר שפורסם לאחרונה באוסטריה מראה כי 24 אחוז מהאוסטרים היו מעדיפים לחיות במדינה ללא יהודים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully