וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק חוצה את קו 2,200 הנקודות אחרי עלייה של 2%

רמי קפלן

17.5.2001 / 20:16

צ'ק פוינט מתאוששת עם עלייה של 9%; דו"חות של HP וסיינה מרימים את השוק; פרטנר מוסיפה 5.7% עקב דו"חות משופרים; קומברס מוסיפה 4.7% לאחר שהודיעה כי זכתה ברישיון ממשרד המידע הסיני

אחרי מספר רגעי היסוס בתחילת המסחר, החליטו המשקיעים כי התשתית להמשך המגמה השורית מאתמול שרירה וקיימת, וכעת הם שולחים את מדד הנאסד"ק לעלייה של 2.1% אל מעבר לקו 2,200 הנקודות, ואת מדד הדאו ג'ונס לעלייה של 0.8%, המדגדגת מלמטה את קו 11,300 הנקודות.

את האות לתחילת החגיגה נתן הפדרל ריזרב שלשום, כאשר הוריד את הריבית בפעם החמישית השנה במחצית האחוז. הפד לא הסתפק רק בקיצוץ הריבית הנוכחי, אלא גם אותת בבירור על כך שלא יהסס להוריד את השער שוב בעתיד הקרוב, אם תימשך מגמת המיתון במשק האמריקאי.

אך המשקיעים שואבים היום עידוד גם מחדשות טובות המגיעות מסקטור הטכנולוגיה. יצרנית ציוד התקשורת האופטית סיינה (סימול CIEN) הציגה לפני המסחר דו"חות מצוינים שהצליחו להכות את תחזיות האנליסטים. החברה, שהכנסותיה יותר מהוכפלו ברבעון זה, גם דיווחה כי אינה חשה כמעט באפקטים השליליים של מיתון.

גם חברת HP, שפירסמה דו"חות פושרים אתמול, הצליחה לפחות שלא לאכזב כאשר עמדה פחות או יותר בתחזיותיה המונמכות לרבעון. שלא כסיינה ציינה HP שהיא חשה היטב בחולשה בהשקעות הון ובצריכה בארה"ב ובאירופה, אך שלא כל האשם הוא בכלכלה אלא גם בתהליכים שעוברת החברה בתוכה. המשקיעים מכל מקום שולחים את המניה לעלייה של 11.5%.

בקרב הישראליות, ששוחות היום ברובן עם זרם העליות, בולטת מניית צ'ק פוינט מזנקת ב-9% למחיר של 59 דולר, לאחר "תקופה קשה" בת שישה ימים בה ידעה ירידות רצופות שהפחיתו בסך הכל 20% מערכה.

קומברס , עולה ב-4.7% למחיר של 71.6 דולר, לאחר שהודיעה כי זכתה ברישיון מטעם משרד המידע הסיני, להיות הספקית הלא סינית הראשונה של תאים קוליים והודעות SMS עבור חברות התקשורת הסיניות. קומברס, שתהפוך עתה להיות הספקית המורשה הזרה היחידה לשרותים אלה בסין, סיימה תהליך ארוך של בחינת איכות למוצריה בידי מיניסטריון המידע.

פרטנר מצטרפת בעלייה נאה של 5.7% למחיר של 4.3 דולרים לאחר שפירסמה דו"חות רבעוניים. פרטנר צימצמה את הפסדיה לאחר שאלו גדלו במהלך שלושת הרבעונים האחרונים של 2000. הפסדיה הגיעו ברבעון הראשון של 2001 ל-32.5 מיליון דולר, ירידה של 41% מול הרבעון הקודם, אז הגיעו ל-55.6 מיליון דולר.

הכנסות פרטנר ממשיכות לגדול, אם כי בשיעור קטן יותר מבעבר. ההכנסות הגיעו הרבעון ל- 168 מיליון דולר, גידול של 6.5% מול הרבעון הקודם, אז הגיעו ל-157.7 מיליון דולר. לשם השוואה, הגידול בהכנסות בין הרבעון השלישי לרביעי ב-2000 הגיע ל-8.9%.

עוד בולטת מניית קומטאץ' שצונחת בעוד 10% למחיר של דולר, לאחר שבמסחר אתמול איבדה 18% מערכה על רקע הדו"חות המאכזבים שפירסמה.

סקירת טרום מסחר

המומנטום החיובי בוול סטריט צפוי להימשך גם היום, לפחות לפי החוזים העתידיים על מדד הנאסד"ק הנסחרים כעת בעליות של כ-0.5%, לאחר שאתמול סיים מדד מניות הטכנולוגיה את המסחר בעלייה של 3.9%, ומדד הדאו ג'ונס עלה ב-2.8% בעקבות קיצוץ הריבית החמישי השנה.

הפדרל ריזרב לא הסתפק רק בקיצוץ הריבית, אלא גם אותת בבירור על כך שלא יהסס להוריד את השער שוב בעתיד הקרוב, אם תימשך מגמת המיתון במשק האמריקאי.

המשקיעים שואבים היום עידוד גם מחדשות טובות המגיעות מסקטור הטכנולוגיה. יצרנית ציוד התקשורת האופטית סיינה (סימול CIEN) הציגה לפני שעה קלה דו"חות מצוינים שהצליחו להכות את תחזיות האנליסטים. החברה, שהכנסותיה יותר מהוכפלו ברבעון זה, גם דיווחה כי איננה חשה כמעט באפקטים השליליים של מיתון.

גם חברת HP, שפירסמה דו"חות פושרים אתמול, הצליחה לפחות שלא לאכזב כאשר עמדה פחות או יותר בתחזיותיה המונמכות לרבעון. שלא כסיינה ציינה HP שהיא חשה היטב בחולשה בהשקעות הון ובצריכה בארה"ב ובאירופה, אך שלא כל האשם הוא בכלכלה אלא גם בתהליכים שעוברת החברה בתוכה.

קומברס צפויה לרכז היום עניין, לאחר שהודיעה כי זכתה ברישיון מטעם משרד המידע הסיני, להיות הספקית הלא סינית הראשונה של תאים קוליים והודעות SMS עבור חברות התקשורת הסיניות. קומברס, שתהפוך עתה להיות הספקית המורשה הזרה היחידה לשרותים אלה בסין, סיימה תהליך ארוך של בחינת איכות למוצריה בידי מיניסטריון המידע.

למרות שבדרך כלל אין מניית פרטנר מתאפיינת בתנודות מחיר חדות או בנפחי מסחר גדולים, אפשר שתרכז עניין סביבה היום לאחר שפירסמה דו"חות רבעוניים. פרטנר חוזרת צימצמה את הפסדיה לאחר שאלו גדלו במהלך שלושת הרבעונים האחרונים של 2000. הפסדי פרטנר הגיעו ברבעון הראשון של 2001 ל-32.5 מיליון דולר, ירידה של 41% מול הרבעון הקודם, אז הגיעו ל-55.6 מיליון דולר.

הכנסות פרטנר ממשיכות לגדול, אם כי בשיעור קטן יותר מבעבר. ההכנסות הגיעו הרבעון ל- 168 מיליון דולר, גידול של 6.5% מול הרבעון הקודם, אז הגיעו ל-157.7 מיליון דולר. לשם השוואה, הגידול בהכנסות בין הרבעון השלישי לרביעי ב-2000 הגיע ל-8.9%.

במסחר שלפני הפתיחה בולטות מניית קומטאץ' שצונחת בעוד 10%, לאחר שבמסחר אתמול איבדה 18% מערכה על רקע הדו"חות המאכזבים שפירסמה, ומניית וריסיטי שהונפקה זה לא מכבר, ושעולה כעת ב-7.7% בבורסות האלקטרוניות, ללא סיבה מיוחדת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully