וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בזכות הבחירות: ירידה של 1.9% באבטלה ברבעון הראשון של השנה

שירות TheMarker.com

17.5.2001 / 15:00

עלייה של 1% במספר המועסקים בחודשים ינואר-מארס 2001

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה הודיעה כי ברבעון הראשון של השנה, על פי נתונים מנוכים מהשפעות עונתיות, עלה מספר המועסקים באחוז אחד לעומת הרבעון האחרון של שנת 2000. מספר הגברים המועסקים עלה ב-1.2%, לעומת עלייה של 0.8% אצל הנשים.

במספרם של הבלתי מועסקים היתה ירידה של 1.9% לעומת הרבעון הקודם. אצל הגברים היתה ירידה של כ-7%, ואולם אצל הנשים היתה עלייה של 3.6%.

מהנתונים עולה כי שיעור הבלתי מועסקים מתוך כוח העבודה האזרחי ירד לעומת הרבעון הקודם והגיע ל-8.6%. בלמ"ס מציינים כי ירידה זו היתה בחודשים ינואר ופברואר ונבעה, בעיקר, מגיוס עובדים עבור הבחירות.

בלמ"ס מבהירים כי בלתי מועסקים הם אנשים שלא עבדו אפילו שעה אחת בשבוע הקובע וחיפשו עבודה באופן פעיל בארבע השבועות האחרונים שקדמו לו, על ידי רישום בלשכות העבודה של שירות התעסוקה או בלשכת עבודה אחרת, על ידי פנייה אישית או בכתב למעסיק, והיה באפשרותם להתחיל לעבוד בשבוע הקובע, לו הוצעה להם עבודה מתאימה.

עוד עולה מהנתונים המנוכים מהשפעות עונתיות, כי חלקו של כוח העבודה האזרחי מכלל אוכלוסיית בני 15 ומעלה ברבעון הראשון של שנת 2001 הגיע ל-54.3%, עלייה קלה לאחר הירידה שהיתה בין הרבעון השלישי של שנת 2000 לרבעון הרביעי של אותה שנה.

על פי נתוני המגמה, המחושבים לפי "שיטת הנדרסון" המשופרת, נמצא כי קצב הגידול של המועסקים עלה בינואר-מארס 2001 ל-0.8%, לעומת קצב גידול של 0.6% במחצית השנייה של שנת 2000. קצב הגידול בקרב הגברים המועסקים היה גבוה מזה של הנשים (0.8% לעומת 0.6%, בהתאמה).

מבחינת המגמה של מספר הבלתי מועסקים עולה, כי המגמות הפוכות בין הגברים לבין הנשים. בעוד שאצל הגברים עולה בשני הרבעונים האחרונים (רבעון רביעי 2000 ורבעון ראשון 2001) היתה מגמת ירידה במספר הבלתי מועסקים בממוצע של 2.6% לרבעון, הרי שבקרב הנשים היתה מגמה של עלייה בקצב הגידול, של כ-2.8% לרבעון.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully