וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נצבא אחזקות ההפסד הנקי קטן ב-43%

גולן פרידנפלד

17.5.2001 / 14:09

הימרה על מדד של 1.6% ומאחר שהמדד ברבעון הראשון היה נמוך יותר, היתה חייבת לשאת בהפרשים. ההפרשה אינה תזרימית

נצבא אחזקות מדווחת על קיטון של 43% בהפסד הרבעוני, שהסתכם ב-2.5 מיליון שקל. מחזור ההכנסות של החברה הסתכם ב-41.5 מיליון שקל ומשקף ירידה של כ-1% לעומת הרבעון המקביל. הרווח התפעולי גדל ב-23% לעומת הרבעון המקביל והסתכם ב-21 מיליון שקל.

הוצאות המימון של החברה גדלו בכ-26% והסתכמו ב-24 מיליון שקל. הסיבה העיקרית לגידול הנ"ל קשורה להפסד שהחברה רשמה מעסקות "הגנת מדד" עתידיות, שהסתכמו ב-8.9 מיליון שקל.

לחברה התחיבויות צמודות מדד בסך של 1.2 מיליארד שקל והיא גידרה 84% מהן (750 מיליון שקל) מפני עלייתו של המדד. במסגרת גידור זה הימרה החברה על מדד של 1.6%, כך שכל עלייה מעל מדד זה היא מוגנת, וכל ירידה מתחת למדד זה תהיה חייבת בתשלום לבנקים.

מכיוון שהמדד ב-3 החודשים הראשונים של השנה היה נמוך מ-1.6%, היתה חייבת החברה להפריש את סכום של 9 מיליון שקל באופן חשבונאי, ורק בסוף השנה היא תבצע את ההתחשבנות התזרימית.

ראוי להזכיר כי בינתיים עלה המדד בחודש אפריל ב-0.9% והצפי הוא לקצב אינפלציה שנתי של כ-1.5%, כך שאם יתממשו התחזיות, לא צפויה החברה להיות מופסדת באופן חריג. כמו כן סבלה החברה מההפרשים שבין מדד בגין למדד ידוע.

הכנסותיה של נצבא אחזקות נובעות משלושה מגזרים עיקריים: נדל"ן, תיירות והסעות. הפעילות העיקרית של החברה היא פעילות הנדל"ן ומתמקדת בתחומי המרכזים המסחריים, בנייני משרדים ונכסים תחבורתים דוגמת התחנה המרכזית החדשה בתל אביב.

ההכנסות מנדל"ן הסתכמו ברבעון הראשון בכ-40 מיליון שקל, מתוכם כ-15 מיליון מיוחסים להכנסות מבנייני אגד, מוסכים וחניונים שבבעלותה, כלומר כ-39% מסך הכנסות הנדל"ן לעומת 44% ברבעון המקביל.

החברה מציינת כי הקיטון בהכנסות מאגד נובע מהגידול בהכנסות ההשכרה לגופים אחרים, כך שחלקה של אגד בנתח הכללי ירד. השטחים המושכרים לאגד מעוגנים בהסכם ארוך טווח לפחות עד שנת 2005.

הרווח התפעולי שנבע לחברה ממגזר זה הסתכם ב-21.4 מיליון שקל לעומת 17.4 מיליון שקל ברבעון המקביל.

המגזר השני בו פועלת החברה הוא שירותי תיירות וההכנסות ממגזר זה הסתכמו ברבעון בכ-1.4 מיליון שקל. בתחילת הרבעון החלה החברה לפעול ביחד עם איסתא ליינס במסגרת תאגיד משותף (50% שליטה לכל חברה).

פעילות החברה במסגרת זו כוללת ארגון וביצוע של שירותי נסיעות ,חבילות נופש וטיולים מאורגנים המשווקים בשיטת השיווק הישיר. פעילות זו הניבה לחברה הפסד תפעולי של 600 אלף שקל לעומת הפסד בסך של 800 אלף שקל ברבעון המקביל בו היתה החברה שותפה עם אשת ניצה טורס.

המגזר השלישי בו עוסקת החברה הוא תחום ההסעות. היא מספקת עבור רשות שדות התעופה שירות הסעת נוסעים בין בית הנתיבות לבין עמדת חניית המטוסים. מגזר זה הניב לחברה הכנסות של 1.3 מיליון שקל ורווח תפעולי של 200 אלף שקל, לעומת רווח של חצי מיליון שקל ברבעון המקביל. החברה מציינת כי היא עומדת לפני חתימה עם רשות שדות התעופה על הסכם לטווח של כ-6 שנים.

ראוי לציין כי הוצאות ההנהלה והכלליות קוצצו בכ-2 מיליון שקל כאשר עיקר הקיצוץ בא לידי ביטוי בהוצאות השכר של החברה. כמו כן קטנו הוצאות האחזקה על הנכסים ועלות השירותים בכ 11% לעומת הרבעון המקביל. קיצוצים אלו הביאו לגידול ברווח התפעולי כאמור.

נצבא אחזקות השקיעה ברבעון סכום של כ-41 מיליון שקל בתחנה המרכזית החדשה בתל אביב כאשר השקעה זו מייצגת כ-35% ממניות התחנה, שסובלת מהפסדים כבדים ומגירעון בהון החוזר שלה בסך של כ-39.2 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully