וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לירז : הפסד של 28 מיליון שקל ברבעון הראשון

שלומי גולובינסקי

17.5.2001 / 14:11

לוול 8, ההחזקה העיקרית של לירז כיום, רשמה הפסד של 49 מיליון דולר ברבעון הראשון; מניות לירז מטפסות ב-3%

רבעון אחד לאחר שנהנתה מרווחי הון מרשימים כתוצאה ממכירת פעילותה בישראל, נפגשת חברת התוכנה לירז עם הצד השני של המטבע - מחיקות. לירז, הנשלטת על ידי דסק"ש ומייסדה אריק קילמן, נפגעה קשה מהדו"חות המאכזבים שפירסמה לוול 8 , ההחזקה העיקרית (31.3%) שלה כיום.

לירז הפסידה 28 מיליון שקל ברבעון הראשון, בהתאם לאזהרת הרווח שפירסמה לפני כשבוע. לוול 8 עצמה הפסידה סכום עתק של 49 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2001, מהם 21.8 מיליון דולר בגין ירידת ערך נכסים. המדובר במחיקה של ההשקעה בחברת TEMPLATE, שהוחלט להפחית אותה, לאחר תהליך בדיקה שקיימה לוול 8 ושהעלתה שקיימת ירידת ערך של הנכסים הבלתי מוחשיים הקשורים לרכישת החברה.

במקביל, החליטו בלוול 8 על רה ארגון, במסגרתו פוטרו 150 מעובדי החברה, משרדים נסגרו תוך מיקוד מחדש של עסקי החברה והתמקדות במוצר הסיסרו (cicero), הפועל בתחום ה-CRM ללקוחות פיננסים.

לירז מאחדת במלואם את דו"חות לוול 8, וכתוצאה מכך רשמה הכנסות של 40.6 מיליון שקל, המורכבים מההכנסות של לוול 8, והכנסות בגין הפעלות בית התוכנה ASE בהולנד. האחרון הניב ללירז הכנסות של 2.3 מיליון גילדן (3.7 מיליון שקל), ירידה של 15% לעומת ההכנסות ברבעון המקביל, שעמדו על 2.7 מיליון גילדן. ASE סיים את הרבעון הראשון של השנה עם איזון תפעולי, בהשוואה לרווח תפעולי של 200 אלף גילדן ברבעון המקביל.

בנוסף, הסתכמו הכנסות לירז מפעילותה בישראל ב-4 מיליון שקל (החברת הבת, ליאקום, העוסקת בתחומי התיקשוב). הפעילות בישראל הסתיימה באיזון תפעולי.

ההכנסות שרשמה לירז ברבעון הראשון נמוכות משמעותית מההכנסות שרשמה החברה ברבעון המקביל (109 מיליון שקל), שכללו עדין את פעילותה של לירז בישראל, שנמכרה ברבעון הרביעי של השנה, לענק התוכנה האמריקאי EDS.

מניות לירז נסחרות כיום לפי שווי חברה של 17.8 מיליון דולר, לאחר עלייה של 3% שנרשמת במניות החברה היום. שוויה של חבילת מניות לוול 8 שבידי לירז, מסתכמת בכ-20 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully