וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

איגוד לשכות המסחר משך את העתירה נגד נגיד בנק ישראל

ליאור כגן

17.5.2001 / 13:56

גילרמן: הגשת העתירה היתה חשובה בהעלאת הנושא לראש סדר היום הציבורי; נשקול עתירה נוספת לבג"ץ במידה והריבית לא תפורסם בסוף החודש

איגוד לשכות המסחר משך היום את העתירה שהגיש נגד נגיד בנק ישראל, על פי המלצתו של נשיא בית המשפט העליון, פרופ' אהרון ברק. האיגוד הגיש עתירה נגד נגיד בנק ישראל בה הוא ביקש לחייב את דוד קליין לפרסם את גובה הריבית במשק. כזכור, קליין דחה את פרסום החלטת הריבית עקב עיצומי העובדים בבנק שנמשכים מזה כשלושה חודשים.

דני גילרמן, נשיא האיגוד אמר כי למרות ההחלטה למשוך את העתירה, האיגוד מרוצה מאוד מעצם הגשת העתירה שתרמה להעלאת הנושא לראש סדר היום הציבורי, והבאתו לדיון ברמה הגבוהה ביותר של המשפט בישראל.

גילרמן הוסיף כי הוא מרוצה מרוח הדיון, ומהעובדה שנשיא בית המשפט העליון מצא לנכון לומר במהלך הדיון ש"לו הוא היה הנגיד, ייתכן שהוא היה נוהג אחרת".

גילרמן הוסיף שחשובה במיוחד העובדה שבית המשפט העליון דרש מבנק ישראל להסביר מדוע לא נקטו עד היום בכל הצעדים הדרושים שיאפשרו להם לפרסם ההחלטה, וכן ההתחייבות של נציג פרקליטות המדינה בדיון שאמר כי אם מצב זה יימשך, הם ינקטו בכל הצעדים העומדים לרשותם כדי להביא לקבלת החלטה על שיעור הריבית.

"האיגוד מאמין שבמצב הקריטי שנוצר, ועקב הנזק הגדול שנגרם למשק, נכון היה להגיש את העתירה. במידה שהנגיד יימנע שוב מפרסום ההחלטה בסוף חודש זה, נשקול עתירה נוספת לבג"ץ - משום שאז להערכתנו יפקעו גם גבול הסבירות וגם גבול הסבלנות", אמר גילרמן. "אנו מקווים שכל המהלך, ובכלל זה הדיון בבג"ץ, ימריצו את בנק ישראל לעשות מעשה ולהחזיר את הוודאות למיגזר העסקי", הוסיף.

קליין אמר אתמול כי הוא לא יפרסם את שיעור הריבית במשק, כל עוד לא יסתיימו עיצומי העובדים בבנק ישראל. "ללא קבלת הנתונים אין באפשרותי לקבל החלטה נכונה בדבר גובה הריבית במשק", אמר קליין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully