וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בבנק הפועלים מרוצים מדו"חות מכתשים-אגן: מותירים המלצת "קנייה"

שלומי גולובינסקי

17.5.2001 / 11:23

האנליסטית רקפת לויסון מעניקה למניות מחיר יעד של 11.2 שקל, הגבוה ב-23% ממחירן של המניות בשוק


כלכלני בנק הפועלים מרוצים מהדו"חות הכספיים לרבעון הראשון שפירסמה בשבוע שעבר מכתשים אגן . האנליסטית רקפת לויסון ממשיכה להעניק המצלת "קנייה" למניות החברה עם מחיר יעד של 11.2שקל, הגבוה ב-23% ממחירן של המניות בשוק.

לויסון מציינת כי העלייה של 6.1% במחזור המכירות של החברה הושפע ממספר גורמים בעלי כיוונים מנוגדים: לשלילה ניתן לציין את המשך שחיקת מחירי המכירה (בעיקר בחלק מן המוצרים הוותיקים), את השחיקה המהותית בשע"ח הריאלי של השקל מול הדולר ואת שחיקת היורו מול הדולר לעומת הרבעון המקביל.

לחיוב מציינת לויסון את מכירת המוצרים החדשים שנרכשו במסגרת Spin-Off, ששווקו לראשונה ברבעון המסוקר ואת הגידול הכמותי במכירת מוצרים ותיקים, שכנראה נבע מהחדרת המוצרים החדשים.

מוצרים אלו, שבעיקרם מופנים לשוקי אירופה, היו גם הסיבה לגידול המרשים שנרשם בהכנסות מאירופה (כ-15%), למרות היחלשות היורו ב-6.4% ברבעון הנוכחי ולמרות גשמים מתמשכים שגרמו לדחייה בזריעת גידולים דגניים, שהביאו לצמצום בהיקף השוק ברבעון.

להערכת לויסון, תנודות שערי חליפין של המטבעות בהן פעילה מכתשים-אגן כנגד הדולר עלולים להעיב על תוצאותיה הכספיות של החברה בעתיד, אולם כרגע, לאור ההגנות הנרחבות בהן נוקטת החברה, לויסון מעריכה כי לא נראה שיש סיבה לדאגה.

חדירה לשווקים חדשים בזכות המוצרים החדשים


מנועי הצמיחה העיקריים הצפויים למכתשים אגן בשנתיים הבאות, על פי לויסון, הם חדירה לשווקים חדשים באמצעות המוצרים החדשים שפותחו (האחרונים הם 'אוסקר 100' וה'פולפן') ונרכשו. הצמיחה הצפויה בשוק האגרוכימיה בברזיל. כל זאת, לצד גידול נוסף במכירות מוצרים חדשים לאור פקיעות הפטנט הצפויות בשנים הקרובות, ואפשרות לזכייה במכרזים נוספים בצפון אמריקה ובאירופה.

מנגד, מציינת לויסון, כי מחירי הסחורות החקלאיות (סויה, חיטה, תירס) עדיין נמוכים כתוצאה מעודפי היצע ותכנון זריעה מוטעה. וכן, השפעת ההאטה בכלכלת ארה"ב עשויה להשפיע גם על כלכלת ברזיל, אחד משוקי היעד של מכתשים אגן.

לויסון טוענת כי את מכתשים אגן ניתן להשוות לחברות אגרוכימיה כ-Syngenta ,FMC Monsanto ו-Nufarm, אולם יש לסייג השוואה זו, הן מאחר שהחברות Syngenta ו-Monsanto(אשר הונפקו רק לאחרונה) הן חברות אגרוכימיה אתיות, העוסקות גם בביוטכנולוגיה, הן מאחר ש-Nufarm היא אומנם חברה אגרו גנרית, אולם אין לה את היכולת לבצע מו"פ גנרי עצמאי או פרישה בינלאומית רחבה בדומה למכתשים אגן והן מאחר ש-FMC עוסקת רק באחת מחטיבותיה בפעילות אגרו.

לויסון מזכירה, כי לאור היעדר פיתוח של מוצרים אתים חדשים בתחום הגנת הצומח בשנים הקרובות, למכתשים-אגן, כחברה גנרית, שיעורי צמיחה גבוהים יותר מלחברות אלו, כל עוד אינן רוכשות חברות נוספות וכל עוד אינן מצדיקות את השקעותיהן הכבדות בביוטכנולוגיה.

בהסתמך על נתוני שנת 2000 ניתן לקבל חיזוק לכך, כשהחברות Monsanto ,FMC ומכתשים אגן היו החברות היחידות מתוך עשר החברות המובילות שהצליחו להציג צמיחה אורגנית (שלא על ידי רכישה). בנוסף, החברות הגנריות (מכתשים אגן, Nufarm ו-Griffin) הראו צמיחה במכירות בניגוד לחברות האתיות שמעטות מהן צמחו.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבתפריט בצד ימיו

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully