וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: בזק עולה ב- 4.5% בשל דחיית תביעה ייצוגית שהוגש נגדה

גולן פרידנפלד

17.5.2001 / 11:05

מניות אבנר ודלק קידוחים מיתנו במעט את העליות החדות והן מוסיפות כ-1.5% לערכן; מניות קבוצת איי.די.בי רושמות עליות של כ-3% בממוצע


לאחר עליות השערים אתמול בנאסד"ק בשיעור של 3.8%, רושמת בשעה זו הבורסה עליות שערים של כ-2%. מחזורי המסחר בבורסה עדיין נמוכים, (כ-50 מיליון שקל) ומצביעים על היעלמותם של המשקיעים מהבורסה. אלה עדיין ממתינים להתייצבות מדינית פוליטית, אולם לאחרונה אנו עדים להתעוררות מצדם של בעלי העניין שמבצעים רכישות. פעולות אלו מהוות אינדיקציה לכך שבעלי העניין רואים ברמות השערים הנוכחיות הזדמנות לפתוח פוזיציות.

המעו"ף עולה ב-2.15% לרמה של 427.56 נקודות ומדד ת"א 100 עולה אף הוא בשיעור של 2.1% לרמה של 418.88 נקודות. מדד התל-טק מוסיף למשקלו כ-2%.

מניית בזק עולה ב-4.5% ומרכזת את המחזור הגבוה בבורסה בסך של 4.5 מיליון שקל, בעקבות ההודעה היום כי הוסרה תביעה ייצוגית נגד החברה בדבר מחדליה, לכאורה, בכתיבת תשקיף בשנת 1991 ושגרמו להפסדים כספיים של התובעים. "התביעה נדחתה הן בשל חוק ההתיישנות והן בשל פסיקתו של השופט כי אין עילה לתביעה", דבר החברה.

אבנר ודלק קידוחים פתחו בעלייה של כ-3% ובשעה זו הן עולות בשיעור של כ-1.5%. החברות, המחזיקות ב-53% ממניות ים תטיס, עולות על רקע הודעתן מאתמול כי שותפות ים תטיס תחל בביצוע פרויקט הולכת הגז הטבעי מהים אל חופי ישראל, בהשקעה של 235 מיליון דולר, מהם כ-51 מיליון דולר עד סוף 2001.

נייס עולה ב-1.6% ומרכזת מחזור של כמיליון שקל, על רקע ההתפתחויות האחרונות מאתמול, לפיהן החליטה כור שלא למנות דירקטורים בנייס ועל רקע הודעתה של נייס כי לא תיתן יד להשתלטות על החברה. נייס פותחת את יום המסחר עם פער ארביטראז' חיובי של כ-2%. כור עולה ב-2.4% בשעה זו.

מרבית המניות הדואליות פותחות את יום המסחר בעליות כשמניית פורמולה עולה ב-0.7% לאחר שפתחה פער של 2.6%. המניה ריכזה אתמול מחזור גבוה בשל הידיעות כאילו יש כוונה לפרסם הצעת רכש למניה במחיר הגבוה ממחיר הבורסה.

מטלינק עולה ב-2.5%, אלרון עולה ב-2.2%, טאואר מזנקת ב-7.5% וטבע עולה ב-1.7% למרות שפתחה פער ארביטראז' של פחות מאחוז.

מניות קבוצת איי.די.בי רושמות אף הן עליות שערים נאות: דסק"ש עולה ב-4.3%, אי.די.בי פיתוח עולה ב-2%, אי.די.בי אחזקות עולה ב-2% וכלל תעשיות עולה ב-4%.

גם מניות סקטור הבנקים רושמות עליות נאות כשמניית פועלים עולה ב-1%, מניית לאומי עולה ב-1.2%, מניית מזרחי עולה ב-1.5% ומניית דיסקונט עולה ב-2%.

מניית איתוראן מתקנת מעט את הירידות החדות מאתמול שהסתכמו ב-13% ועולה ב-2%. אתמול הודיעה החברה כי היא סוגרת את פעילותה בארה"ב ומוחקת השקעה של כ-5 מיליון דולר

פעילים בשוק מציינים כי סטיות התקן הגלומות באופציות הן ברמה גבוהה, ומצביעות על תנודתיות גבוהה של השוק. הפעילים הוסיפו כי בימים כאלו מושפעת הבורסה בייחוד ממה שקורה באירופה, ולקראת סיום המסחר היא מטה את אוזנה לכיוונו של הנאסד"ק לקראת פתיחת המסחר שם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully