וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יו"ר רשות ני"ע: לא ייבדקו עוד עובדים בפוליגרף בעניין מונדרגון

17.5.2001 / 10:27

"הארץ": בסוף 2000 עתרה התנועה לאיכות השלטון לבג"ץ, ודרשה שהרשות תימנע מקיום בדיקות פוליגרף בחקירה

מאת אליסה אודנהיימר

יו"ר רשות ניירות ערך, מירי כץ, החליטה שלא ייבדקו עוד עובדים ברשות בבדיקת פוליגרף, במסגרת הבדיקה לאיתור מדליף פרוטוקול הדיון שנערך בפורום האכיפה, ושבו נדונה השאלה אם יש מקום לפתוח בחקירה נגד האגודה השיתופית מונדרגון; הודעתה של כץ נמסרה אתמול לבג"ץ, באמצעות היועץ המשפטי לממשלה, פרקליטת המדינה ורשות ני"ע. בסוף 2000 עתרה התנועה לאיכות השלטון לבג"ץ, ודרשה שהרשות תימנע מקיום בדיקות פוליגרף בחקירה.

התנועה טענה בעתירתה, כי בבדיקת פוליגרף יש משום הפעלת לחץ כבד על גורמים ברשות בנוגע לפרשה, המצויה בבדיקתם של היועץ המשפטי לממשלה ופרקליטת המדינה. היועץ והפרקליטה, בעקבות תלונה שהגישה התנועה נגד יו"ר הרשות, בדקו את תקינות ההחלטה לפתוח בחקירה נגד מונדרגון.

בהודעה שהוגשה לבג"ץ בינואר, הבהירו המשיבים כי בדיקת הפוליגרף של חברי פורום האכיפה נערכה בדצמבר, לפני שהוגשה העתירה, וכי כץ החליטה לא להמשיך בביצוע בדיקות הפוליגרף לעובדים שנחשפו לפרוטוקול המודלף, כל עוד בוחנת הפרקליטות את תלונת התנועה. אלא שבינת יים הסתיימה הבדיקה בפרקליטות, בהחלטה שלא לפתוח בחקירה נגד כץ; השניים קבעו כי פתיחת החקירה נגד מונדרגון נעשתה משיקולים ענייניים, וכי אין תשתית ראייתית לפתיחה בחקירה. בעקבות החלטה זו, החליטה כץ להימנע מהרחבת בדיקות הפוליגרף לעובדים נוספים. לכן גם טענו המשיבים כי יש לדחות את עתירתה של התנועה.

נגד "הארץ" תלויה תביעת דיבה של רשות ני"ע, בעניין פרסומים על חקירת מונדרגון (בג"ץ 9364/00).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully