וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: הבורסה פותחת בעליות של כ-2%

גולן פרידנפלד

17.5.2001 / 10:12

אבנר ודלק קידוחים עולות בכ-3% בעקבות התחלת פרויקט הולכת הגז הטבעי; נייס עולה ב-1.2% וכור עולה ב-3.5% - על רקע הידיעות מאתמול כי כור לא תמנה דירקטורים מטעמה בנייס

לאחר עליות השערים אתמול בנאסד"ק בשיעור של 3.8%, פותחת היום הבורסה את יום המסחר בעליות שערים של כ-2%. מחזורי המסחר בבורסה עדיין נמוכים, ומצביעים על היעלמותם של המשקיעים מהבורסה. אלה עדיין ממתינים להתייצבות מדינית פוליטית, אולם לאחרונה אנו עדים להתעוררות מצדם של בעלי העניין שמבצעים רכישות. פעולות אלו מהוות אינדיקציה לכך שבעלי העניין רואים ברמות השערים הנוכחיות הזדמנות לפתוח פוזיציות.

המעו"ף עולה בפתיחה ב-1.8%, ומדד ת"א 100 עולה אף הוא בשיעור של 1.9%. מדד התל-טק פותח את יום המסחר בעליות של כ-1.4%.

אבנר ודלק קידוחים , עולות בפתיחה ב-3.5% ו-3%, בהתאמה. החברות, המחזיקות ב-53% ממניות ים תטיס, עולות על רקע הודעתן מאתמול כי שותפות ים תטיס תחל בביצוע פרויקט הולכת הגז הטבעי מהים אל חופי ישראל, בהשקעה של 235 מיליון דולר, מהם כ-51 מיליון דולר עד סוף 2001.

נייס עולה ב-1.2% ומרכזת מחזור של חצי מיליון שקל, על רקע ההתפתחויות האחרונות מאתמול, לפיהן החליטה כור שלא למנות דירקטורים בנייס ועל רקע הודעתה של נייס כי לא תיתן יד להשתלטות על החברה. נייס פותחת את יום המסחר עם פער ארביטראז' חיובי של כ-2%. כור עולה ב-3.5% בשעה זו.

מרבית המניות הדואליות פותחות את יום המסחר בעליות כאשר מניית פורמולה עולה ב-3% לאחר שפתחה פער של 2.6%. המניה ריכזה אתמול מחזור גבוה בשל הידיעות כאילו יש כוונה לפרסם הצעת רכש למניה במחיר הגבוה ממחיר הבורסה.

מטלינק עולה ב-1.7%, אלרון עולה ב-3.5%, טאואר מוסיפה כ-1% וטבע עולה ב-2%

מניות קבוצת איי.די.בי רושמות אף הן עליות שערים נאות: דסק"ש עולה ב-3.2%, אי.די.בי פיתוח עולה ב-2.5%, אי.די.בי אחזקות עולה ב-2.5% וכלל תעשיות עולה ב-3.6%.

פעילים בשוק מציינים כי סטיות התקן הגלומות באופציות הן ברמה גבוהה, ומצביעות על תנודתיות גבוהה של השוק. הפעילים הוסיפו כי בימים כאלו מושפעת הבורסה בייחוד ממה שקורה באירופה, ולקראת סיום המסחר היא מטה את אוזנה לכיוונו של הנאסד"ק לקראת פתיחת המסחר שם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully