וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"המוסד מנסה להרוג אותנו מצחוק"

שי שריג

17.5.2001 / 10:04

העיתון "אל ווטן" הסעודי: הפלסטינים מאשימים את אגף התעמולה במוסד בהפצת בדיחות ללוחמה פסיכולוגית מתוחכמת, שמטרתן לשבור את רוחם; ערפאת הורה לשירות המודיעין לבדוק את הטענות

הפלסטינים מאשימים את המוסד בהפצת בדיחות בקרב תושבי השטחים במטרה להסיתם נגד הנהגת הרשות הפלסטינית ולשבור את רוח ההתנגדות הפלסטינית.

מקור בבית המחוקקים הפלסטיני אמר לעיתון הסעודי "אל ווטן" כי יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, הנחה עובדים סוציאליים ופסיכולוגים העובדים בשירות המודיעין הפלסטיני לאסוף את הבדיחות, בעיקר אלה שנפוצו בחודשים שחלפו מאז פרוץ אינתיפאדת אל אקצה, כדי לנסות להפיק מהן מידע על הגישות הרווחות בקרב הציבור הפלסטיני. הסיפור, שהתפרסם כבר אתמול באתר האינטרנט של העיתון, זכה לסיקור נרחב בעיתונות הערבית.

בדיחות רבות עוסקות בשאלת הייצוג והדמוקרטיה ברשות. מטרותיהן, טוענים ברשות, היא להמריד את הפלסטינים על היעדר הדמוקרטיה. העיתון "אל ווטן" פירסם אחת מהן לדוגמא: "ישראלי ופלסטיני מתחרים מי מהם דמוקרטי יותר. הישראלי אומר: 'אנחנו יכולים לקלל את שרון בתוך הכנסת'. הפלסטיני עונה: 'גם אנחנו יכולים לקלל את שרון בתוך המועצה המחוקקת'".

המקור אמר ל"אל ווטן" כי ערפאת כבר קיבל לידיו דו"ח מודיעיני הכולל כמה מהבדיחות הנפוצות בחודשים האחרונים. הדו"ח מעריך כי מקורן של חלק גדול מהבדיחות באגף התעמולה במוסד.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully