וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המט"ח: הדולר יורד מ-4.14 שקלים בעקבות העליות בנאסד"ק

ליאור כגן

17.5.2001 / 9:36

מדובר בייסוף של כ-0.2% לשקל; הערכות: השקל עשוי להמשיך להתחזק בעקבות פער הריביות בין השקל לדולר

הורדת הריבית בארה"ב בשיעור של 0.5% גרמה אתמול לעליות חדות של כ-3.9% בבורסת הנאסד"ק, והבוקר להתחזקות השקל. הדולר ירד בפתיחת המסחר בכ-0.2% לרמה של 4.1380 שקלים, וברמה זו הוזרמו ביקושים, כך שהדולר נסחר בשעה זו סביב רמה של 4.14 שקלים.

להערכת סוחרים השקל עשוי להמשיך ולהתחזק אך לא בשיעור חד. להערכתם, לדולר רמת התנגדות ברמה של 4.1350 שקלים, וכבר מתחת לרמה של 4.14 שקלים ניתן לראות ביקושים ערים. יחד עם זאת, נפח המסחר ממשיך להיות נמוך מאוד, ומסתכם בפחות מ-500 מיליון דולר בממוצע ליום, בימי המסחר האחרונים.

כאמור, להתחזקות השקל יש סיבה עיקרית אחת והיא הורדת הריבית בארה"ב לרמה של 4%. הפחתה זו פתחה פער ריביות של 3.2%, והיא יוצרת העדפה להשקעה באפיקים השקליים על פני השקעה באפיקים הצמודים לדולר. פער ריביות זה הינו גבוה, ולא היה קיים מזה חודשים רבים, והוא צפוי להצטמצם כאשר נגיד בנק ישראל יודיע על הפחתת הריבית במשק, עם סיום העיצומים בבנק ישראל.

הפחתת הריבית נטעה אתמול אופטימיות בקרב הסוחרים בנאסד"ק, וייתכן כי התאוששות זו יוצרת ציפיות להתאוששות השווקים, ולגידול בזרימת ההון לישראל, שנבלמה בחודשים האחרונים. גידול זה אמור לעלות את היצע הדולרים ולחזק את המטבע הישראלי.

יחד עם זאת, יש לשים לב כי במשרד האוצר מגבשים בימים אלו חלופות לרפורמה במס, ובמידה שהמלצות ועדת בן בסט, או מתכונת מסוימת שלהן ייושמו, הדבר יגרום להתחזקות הדולר, שהינו אפיק ממוסה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully