וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קולומביה: 200 פועלים נחטפו בידי ארגון ימני

17.5.2001 / 0:33

הפועלים הוסעו הביתה בעת שאנשים חמושים ומוסווים הורידו אותם מהאוטובוס; החוטפים חשדו בפועלים כי הם תומכי המורדים השמאלנים; בקולומביה מתחוללת מלחמת אזרחים מזה 37 שנה


כ-200 פועלי חווה נחטפו אמש בקולומביה בזמן שנסעו הביתה מעבודתם במטעי תמרים, במחוז רורל שבמזרח המדינה. את החטיפה ביצעו ככל הנראה אנשי ארגון צבאי המזוהה עם הימין הקיצוני. כך על פי הודעת קצין בצבא קולומביה.

אנשים חמושים, עטויי מסכות הסוואה, הורידו את הפועלים מהאוטובוס שהיה אמור להסיעם הביתה והפרידו את הפועלים והפועלות שמתחת לגיל 28 משאר חבריהם. חיימה סאנצ'ז, פועל שהיה על האוטובוס אך הורשה לחזור הביתה, סיפר כי שני בניו נלקחו על ידי החוטפים, שלא הזדהו ולא נתנו שום הסברים למעשיהם: "הם הורידו אותנו למטה ואז הפרידו את הצעירים מהמבוגרים".

כוח של צבא קולומביה הוזעק למקום, המרוחק כ-140 ק"מ מזרחית לבוגוטה הבירה, והחל בחיפושים אחר החוטפים, שנמלטו עם בני הערובה. הצבא סבור, כאמור, כי מדובר בפעילים של ארגון ימני הפועל מחוץ לחוק או בשליחים מטעמו.

בקולומביה קיימים ארגונים צבאיים בלתי חוקיים, הממומנים על ידי בעלי אדמות או מעסקי יצוא קוקאין. במקרה הזה, כמו ברבים אחרים במהלך מלחמת האזרחים המתחוללת בקולומביה, אנשי הארגון סברו כי הפועלים הם תומכי המורדים השמאלנים. שלטונות קולומביה פירסמו כי השנה נהרגו כבר מעל 500 איש בידי ארגונים צבאיים ימניים, שאחראיים לכמה מהתקיפות האלימות ביותר בהסטוריה העקובה של מלחמת האזרחים במדינה.

מזה 37 שנים מתחוללים בקולומביה קרבות בלתי פוסקים בין שלושה גורמים עיקריים: לוחמי גרילה שמאלנים המורדים בשלטון, צבא קולומביה המייצג את השלטון והקיצוניים הימניים, המהווים ארגון חצי צבאי בלתי חוקי. כ-40 אלף בני אדם נהרגו עד כה במלחמה פנימית זו בעשר השנים האחרונות בלבד, וכשני מליון נאלצו לגלות מבתיהם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully