וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לראשונה: צה"ל תקף מטרות בג'נין

17.5.2001 / 6:52

החשד: במקום יוצרו מרגמות; קודם לכן תקפו מסוקי צה"ל בג'בלייה; הפגיזו מבנים של המודיעין המסכל מהם יצאו מתכנני פיגועים ויורי מרגמות; מטען התפוצץ על מסילת רכבת

שעות ספורות לאחר שמסוקי צה"ל הפציצו מטרות פלסטיניות ברצועה, הופצצה אמש, לראשונה מאז תחילת אירועי האינתיפאדה, העיר ג'נין. מסוקי קרב של צה"ל איתרו מבנה ששימש לטענת צה"ל כמפעל לייצור פצצות מרגמה ותחמושת. הפלסטינים מדווחים על שבעה פצועים.

במקביל טוענים מקורות פלסטינים כי במהלך חילופי האש שהיו בערב בכניסה הדרומית לקלקיליה, נכנסו כוחות צה"ל 200 מטר לתוך שטח A.
בצה"ל מכחישים את הטענה.

קודם לכן, הפגיזו מסוקי צה"ל מטרות פלסטיניות ברצועת עזה, ככל הנראה בעקבות ניסיונות הפיגוע במהלך אתמול ברחבי הארץ. מסוקים של צה"ל ירו מספר טילים לעבר ג'בלייה. הם הפגיזו את מבני המודיעין המסכל, המתפקדים לדעת צה"ל כמיפקדות מהם יוצאים מבצעי פיגועים ויורי מרגמות.

תנועת הרכבות הופסקה מחשש למטען נוסף

סמוך לקיבוץ מעגן מיכאל, שבאזור זיכרון יעקב, התפוצץ אתמול אחר הצהריים מטען על מסילת הרכבת. לא היו נפגעים ולא נגרם כל נזק. זמן קצר לפני הפיצוץ עברה במקום רכבת שהיתה בדרכה לחיפה. אזרח ששמע את הפיצוץ דיווח למשטרה וחבלנים שהגיעו למקום זיהו שרידי מצבר ושעונים. במקום נערכות סריקות אחר מטענים נוספים. תנועת הרכבות בקו חיפה-תל אביב הופסקה.

ניסיון פיגוע גדול נמנע אחר הצהריים באיזור התעשיה במישור אדומים: חוליית פלסטינים השליכה רימון רסס לעבר מפעל באזור התעשיה. הרימון לא התפוצץ ואיש לא נפגע. שוטרים שהוזעקו למקום עצרו לאחר מרדף שלושה פלסטינים. במכוניתם התגלו חמישה רימוני רסס שאתם ביקשו לבצע פיגוע גדול. השלושה התנגדו למעצר ושלושה שוטרים שנחבלו במהלך המעצר נזקקו לטיפול רפואי.

מטען חבלה התפוצץ אחר הצהריים בשער שכם בירושלים. במשטרה מעריכים שהמטען הונח בתוך תיק במקום. במחסום כיסופים התפוצץ מטען סמוך לגדר המערכת. בשני המקרים לא היו נפגעים.

הפלסטינים מדווחים כי כוח צה"ל הרג בצהריים נער פלסטיני סמוך לנצרים. לדברי מקורות בעזה, מוחמד סלים, בן 15, נורה כאשר עבר סמוך לעמדת צה"ל ביישוב נצרים, בדרכו לבית הספר.

עדי ראיה סיפרו כי הנער נשא על גבו ילקוט בית ספר כשנורה וטענו כי לא היו כלל חילופי אש באותה שעה באזור. אמבולנס פינה אותו לבית החולים שיפעא בעיר. דובר צה"ל מסר כי קבוצה של נערים התקהלה סמוך לעמדת צה"ל ויידתה אבנים לעבר חיילים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully