וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מסוקי צה"ל תקפו ברצועת עזה

16.5.2001 / 21:15

מסוקים של צה"ל ירו מספר טילים לעבר ג'בלייה; הפגיזו מבנים של המודיעין המסכל מהם יצאו לטענת צה"ל מתכנני פיגועים ויורי מרגמות; לראשונה היום בוצע ניסיון לפיגוע ברכבת

צה"ל הפציץ הערב מטרות פלסטיניות ברצועת עזה, ככל הנראה בעקבות ניסיונות הפיגוע במהלך היום ברחבי הארץ.

מסוקים של צה"ל ירו מספר טילים לעבר ג'בלייה. הם הפגיזו את מבני המודיעין המסכל, המתפקדים לדעת צה"ל כמיפקדות מהם יוצאים מבצעי פיגועים ויורי מרגמות.

בצה"ל אישרו כי אכן הייתה מתקפה כזו שבוצעה בעקבות פיגועים ואירועי ירי רבים שתוכננו ויצאו מהמקום.

תנועת הרכבות הופסקה מחשש למטען נוסף

סמוך לקיבוץ מעגן מיכאל, שבאזור זיכרון יעקב, התפוצץ אחר הצהריים מטען על מסילת הרכבת. לא היו נפגעים ולא נגרם כל נזק. זמן קצר לפני הפיצוץ עברה במקום רכבת שהיתה בדרכה לחיפה. אזרח ששמע את הפיצוץ דיווח למשטרה וחבלנים שהגיעו למקום זיהו שרידי מצבר ושעונים. במקום נערכות סריקות אחר מטענים נוספים. תנועת הרכבות בקו חיפה-תל אביב הופסקה.

ניסיון פיגוע גדול נמנע אחר הצהריים באיזור התעשיה במישור אדומים: חוליית פלסטינים השליכה רימון רסס לעבר מפעל באזור התעשיה. הרימון לא התפוצץ ואיש לא נפגע.

שוטרים שהוזעקו למקום עצרו לאחר מרדף שלושה פלסטינים. במכוניתם התגלו חמישה רימוני רסס שאתם ביקשו לבצע פיגוע גדול. השלושה התנגדו למעצר ושלושה שוטרים שנחבלו במהלך המעצר נזקקו לטיפול רפואי.

מטען חבלה התפוצץ אחר הצהריים בשער שכם בירושלים. במשטרה מעריכים שהמטען הונח בתוך תיק במקום. במחסום כיסופים התפוצץ מטען סמוך לגדר המערכת. בשני המקרים לא היו נפגעים.

הפלסטינים מדווחים כי כוח צה"ל הרג בצהריים נער פלסטיני סמוך לנצרים. לדברי מקורות בעזה, מוחמד סלים, בן 15, נורה כאשר עבר סמוך לעמדת צה"ל ביישוב נצרים, בדרכו לבית הספר.

עדי ראיה סיפרו כי הנער נשא על גבו ילקוט בית ספר כשנורה וטענו כי לא היו כלל חילופי אש באותה שעה באזור. אמבולנס פינה אותו לבית החולים שיפעא בעיר. דובר צה"ל מסר כי קבוצה של נערים התקהלה סמוך לעמדת צה"ל ויידתה אבנים לעבר חיילים.

כוח צה"ל נכנס הבוקר לתוך שטח A שבאחריות הרשות הפלסטינית והשתלטו על מבנה שממנו, לפי טענת צה"ל, שוגרו פצצות מרגמה לעבר ישראל. הפלסטינים טוענים כי החיילים השתלטו על מחלבה במחנה הפליטים דיר אל בלח. בחילופי אש שהיו היום בין צה"ל לפלסטינים ברפיח נפצעה פלסטינית בת 34 באורח קשה. לא היו נפגעים לצה"ל.

הנהגת האינתיפאדה בחברון והתנזים החליטו בשבועות האחרונים להפסיק את הירי מגבעת אבו סנינה לעבר בתי היישוב היהודי בחברון. גורמים פלסטינים אמרו שההחלטה התקבלה לאחר שהתברר להנהגה, כי יש סכנה אמיתית שישראל תכבוש את הגבעה. הגורמים ציינו, שההחלטה עשויה להשתנות בעתיד. דובר הישוב היהודי בחברון, נועם ארנון, אמר שעל פי הידוע לו, תושבי אבו סנינה הפלסטינים החליטו למנוע מהתנזים לירות לעבר הישוב היהודי. "זוהי הוכחה שכנופיות אוסלו פועלות בניגוד לרצונם של רוב התושבים בחברון ופוגעות גם בישראלים וגם בערבים", אמר ארנון.

סגנית שר הבטחון, דליה רבין פילוסוף, אמר היום, שהפלסטינים אינם מאותתים ולו ברמז על כוונתם להרגיע את השטח ולהגיע להידברות עם ישראל. "למרות נסיונות הרשות הפלסטינית, צה"ל וכוחות הביטחון נמנעים מלהיגרר לפרובוקציות והם ממשיכים בפעולותיהם כדי לפגוע בכל מי ששולח את המפגעים ונותן יד לטרור", אמרה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully