וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כישלון לאיתוראן בארה"ב

שלומי גולובינסקי

16.5.2001 / 14:56

החברה סוגרת את הפעילות ומוחקת 5 מיליון דולר. באיתוראן החליטו על סגירת הפעילות בניו יורק וושינגטון בעיקבות הוצאות כבדות; מניות החברה מאבדות כ-5%


כישלון מוחלט לאיתוראן שבשליטת איזי שרצקי. דירקטריון החברה החליט על סגירת פעילות האיתור של החברה בערים ניו יורק וושינגטון. סגירת הפעילות תגרור מחיקה של 5 מיליון דולר בדו"חות הרבעון הראשון של איתוראן, מחיקה שמבטיחה כי גם ברבעון הראשון תמשיך איתוראן להציג הפסדים כבדים.

דירקטריון החברה החליט על סגירת הפעילות בעיקבות הוצאות התפעול הכבדות שהיו כרוכות בהמשך פעילותן של החברות הבנות, לרבות עלויות גבוהות של השיווק והמכירה. כתוצאה מסגירת הפעילות, מעריכים באיתוראן כי החברה תעבור לרווח תפעולי חיובי ברבעון השלישי של השנה, אולם באיתוראן כמו באיתוראן, ההערכות לא תמיד ממשות את עצמן.

באיתוראן החליטו לפי שעה להשאיר את פעילות החברה הבת בפלורידה (בערים אורלנדו ומיאמי), שכן במדינה זו עומדת החברה הבת בתחזית ההכנסות. בהנהלת איתוראן סבורים כי בסיס הלקוחות הרחב ופטנציאל השיווק הגבוה בפלורידה יוביל את החברה הבת לאיזון מהיר.

איתוראן נכנסה לפעילות בארה"ב לראשונה בחודש יולי 1999, לאחר שרכשה מערכת קיימת והשקיעה סכומים נכבדים להרחבת התשתיות הקיימות, שכללה בין היתר הקמה של אתרי קליטה ושידור, ורכישת מערכות תפעול נוספות.

איתוראן סיימה את הרבעון האחרון של שנת 2000 עם הפסד נקי של 8.1 מיליון שקל, בדרך להפסד שנתי של 31 מיליון שקל, שבא במקביל לירידה בהכנסות, פועל יוצא של התחרות הקשה ששוררת בשוק האיתור לרכב בישראל. הנהלת איתוראן נמצאת כעת בארה"ב, ולכן לא ניתן היה להשיג את תגובתה.

המסחר במניות איתוראן הופסק, ועוד לפני כן הספיקו המניות לאבד 5% מערכן. מניות איתוראן נסחרות כיום לפי שווי חברה של 50 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully