וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחליפתו של היידר - לביקור בישראל

16.5.2001 / 14:38

מקווה לשקם את יחסי מפלגתה עם ישראל; ירושלים: אי אפשר למנוע בואה לארץ

יו"ר מפלגת החירות האוסטרית, סוזנה ריס-פאסר, מתכוונת להגיע לביקור פרטי בישראל בחודשיים הקרובים. ריס-פאסר, שמכהנת כסגנית קנצלר אוסטריה, מקווה להביא בכך להפשרת יחסי המפלגה עם ירושלים, שעורערו בשל התבטאויותיו של מייסד המפלגה וקודמה בתפקיד היושב ראש, יורג היידר.

מזכ"ל מפלגת החירות היהודי, פטר זיכרובסקי, אמר אתמול כי אחת ממטרות הביקור שערך לאחרונה בארץ הוא להכין את סיורה של סגנית הקנצלר בישראל. לדבריו, "הרבה אנשים מארגונים פרטיים ומאוניברסיטאות מעוניינים להיפגש עם גברת ריס-פאסר ולהפסיק את הנתק המוחלט ואת היעדר הדיאלוג". הוא שמר על חשאיות פרטי הביקור, בנימוק ש"כל מידע מוקדם יביא למסע לחצים אדיר על המוסד המזמין".

דוברת מטעמה של ריס-פאסר אמרה אתמול כי יו"ר מפלגת החירות קיבלה הזמנה להגיע לארץ מאחת האוניברסיטאות. "הארץ" דיווח כי באוניברסיטה העברית, שעתידה לחנוך בשבוע הבא את "מרכז אוסטריה", הכחישו את דבר הזמנתה לביקור באוניברסיטה. במשרד החוץ אמרו כי "כל עוד מדובר בביקור פרטי, אי אפשר למנוע מסגנית הקנצלר לבוא לישראל - אבל למשרד החוץ אין שום קשר לנושא".

ביקורה המתוכנן בארץ, מצטרף לשורה של ניסיונות מצדה של סגנית הקנצלר לשקם את יחסי מפלגתה עם ירושלים. אתמול אמרו גורמים בלשכתה כי לאחר בחירתו של אריאל שרון לראש הממשלה, היא שיגרה לו מכתב ברכה וביקש לשקול מחדש את החלטת הממשלה היוצאת להחזיר את שגריר ישראל בווינה בעקבות צירוף המפלגה לקואליציה.
במשרד החוץ בירושלים אמרו בתגובה כי לא ידוע על מכתב כזה, וכי אין כל כוונה להחזיר את השגריר הישראלי לאוסטריה, כל עוד מפלגת החירות חברה בממשלה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully