וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"הכלכלה הישנה" לא מתה: דלתא מציגה רווח נקי של 4.5 מיליון ד'

גולן פרידנפלד

16.5.2001 / 10:57

המכירות הסתכמו ב-134 מיליון דולר; הרווח נשחק בכ-16% לעומת הרבעון המקביל; החברה תחלק דיווידנד בסך של 1.6 מיליון דולר

חברת דלתא גליל , יצרנית ההלבשה התחתונה, מסיימת את השנה עם קיטון של כ-25% ברווח הנקי, שהסתכם ב-4.2 מיליון דולר. הרווח הנקי לפני הוצאות חד פעמיות, שכללו בעיקר הוצאות בגין סגירת מתפרה בסקוטלנד, הסתכם ב-4.5 מיליון דולר ומשקף ירידה של 16% ברווח הנקי מהרבעון המקביל. מחזור ההכנסות לעומת זאת צמח בחדות בשיעור של 42% ועמד על 134.3 מיליון דולר ברבעון לעומת 94.3 מיליון דולר ברבעון המקביל.

ראוי לציין כי מחזור המכירות הרבעוני כולל מכירות בסך של 44 מיליון דולר שמיוחסות לחברת Wundies אשר נרכשה בספטמבר 2000 ולחברת Inner Secrets שנרכשה בינואר 2001. כלומר, אם מנטרלים את הרכישות הללו, למעשה קטן מחזור המכירות הרבעוני והסתכם ב-90מיליון דולר בלבד, לעומת 94 מיליון דולר ברבעון המקביל. למרות זאת, אין ספק כי הרבה מאוד חברות היי-טק היו מתגאות במחזור רבעוני שכזה, גם אם מדובר בתעשייה המשוייכת ל"כלכלה הישנה".

מחזור המכירות מתפלג ל-55% שמופנה לצפון אמריקה, המכירות לבריטניה הסתכמו ב-27%, ישראל כ-9%, ואירופה 9% הנותרים. המכירות לצפון אמריקה בנטרול החברות שנרכשו עלו ב-31% ודב לאוטמן, יו"ר הדירקטוריון של דלתא, ציין כי גידול זה תואם את אסטרטגיית החברה לגבי הגדלת מכירותיה בחלק זה של העולם.

אחד הלקוחות העיקריים של דלתא היא חברת מארקס אנד ספנסר שמהמכירות אליה קטנו במהלך הרבעון הראשון ב-16% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו ב-36 מיליון דולר, כ-27% מסך המכירות, לעומת סך של 43 מיליון דולר שהיוו כ-46% מסך המכירות ברבעון המקביל.

מארקס אנד ספנסר הודיעה בסוף מארס השנה על פיטורי כ-4,400 עובדים וסגירת מפעליה ברחבי אירופה הקונטיננטלית, אולם מדלתא נמסר אז כי מחזור המכירות לא צפוי להיפגע באופן משמעותי וכי החברה עושה מאמצים להקטין את תלותה בחברה הבריטית.

גם מבחינת הרווח התפעולי רושמת דלתא גליל ירידה של כ-12% והוא הסתכם ב-7.3 מיליון דולר לעומת 8.2 מיליון דולר ברבעון מקביל. הירידה ברווח התפעולי נובעת בעיקר מגידול בהוצאות המכירה והשיווק בשיעור של 38%.

בינואר השנה רכשה דלתא את Inner Secrets בתמורה ל-55 מיליון דולר. לאוטמן סבור כי רכישה זו (בנוסף לוונדיס) תרמה לגידול החד במכירות לצפון אמריקה. "יישמנו בהצלחה את האסטרטגיה של גידול במוצרי נשים וגידול בצפון אמריקה והפכנו לספק Privatw Label מוביל של הלבשה תחתונה ב-MASS MARKET. לאוטמן מציין כי דלתא החלה בתהליך של מיזוג בין החברות הבנות בו הוא מצפה לקצור את פירות המיזוג כבר בשנת 2002.

אחת הנקודות המעודדות מבחינתה של דלתא הוא תזרים המזומנים החיובי של החברה מפעילות שוטפת ושהסתכם ב-21.7 מיליון דולר לעומת תזרים שלילי של מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

דלתא, שנסחרת על פי שווי של 266 מיליון דולר, הודיעה כי היא מחלקת דיווידנד במזומן בגין הרבעון הראשון השנה בסך של 1.6 מיליון דולר המהווים כ-8 סנטים למניה, כאשר היום הקובע לחלוקה נקבע ל-22 במאי 2001.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully