וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ירידה חדה ברווחי הולינג'ר, מבעלי ה"ג'רוזלם פוסט", ברבעון הראשון

יהודה שויצר

16.5.2001 / 10:00

ירידה בהכנסות מפרסום פגעה בקבוצת העיתונות; החברה נמצאת במהלך קדחתני של מכירת נכסים

קבוצת העיתונות הולינג'ר (סימול HLR), בעלת השליטה בעיתון "ג'רוזלם פוסט", דיווחה על ירידה חדה ברווחיה ברבעון הראשון של השנה. החברה הודיעה כי הכנסות נמוכות מעסקי העיתונות הובילו לרווח נקי של 1.4 מיליון דולר, לעומת רווח של 28.2 מיליון דולר שרשמה ברבעון המקביל של 2000.

החברה הודיעה על רווח EBITDA (רווח לפני ריבית, מס, פחת והפחתות) של 26.3 מיליון דולר, לעומת רווח EBITDA של יותר ממאה מיליון דולר ברבעון המקביל בשנת 2000. הולינג'ר הודיעה כי הכנסותיה מפרסום נפגעו לנוכח המגמה השלילית בשוק.

בשנת 2001 מצפה החברה להכנסות בהיקף של 1.34-1.4 מיליארד דולר ולרווח EBITDA של בין 100-140 מיליון דולר.

קבוצת הולינג'ר נמצאת במהלך של מכירת נכסים. החברה הודיעה לפני כחצי שנה כי היא מחפשת רוכש לעיתון "ג'רוזלם פוסט" תמורתו דרשה סכום של 80 מיליון דולר. כפי שפורסם כבר לפני שנה ב-TheMarker.com, קבוצת המדיה, המחזיקה בעיתונים רבים ברחבי העולם, מעוניינת להיפטר מהעיתון שהפך לא רווחי מאז איבד את המונופול בשנת 1997 כעיתון דובר האנגלית היחיד בישראל.

קונארד בלאק, העומד בראש קבוצת הולינג'ר, קנה את העיתון בשנת 1989 ב-20 מיליון דולר. כאשר הולינג'ר רכשה את ה"ג'רוזלם פוסט", העיתון רשם הפסדים כבדים, ושנה לאחר מכן הוא כבר הפך לרווחי. ב-1997 חטף ה"ג'רוזלם פוסט" מהלומה קשה עם צאת המהדורה האנגלית של עיתון "הארץ" והחל לרשום הפסדים.

לפני כחצי שנה מכרה הולינג'ר את רוב העיתונים הקטנים שבבעלותה בארה"ב ובקנדה, והודיעה כי היא מחפשת שותפים למיזוג עבור העיתונים הגדולים שברשותה, בניסיון לאושש את מניותיה.

הולינג'ר מוציאה לאור יותר מ-130 עיתונים יומיים: 59 מ-100 העיתונים היומיים בקנדה ו-77 עיתונים יומיים בארה"ב, בריטניה וישראל, בה מחזיקה הולינג'ר, כאמור, ב"ג'רוזלם פוסט". בנוסף, מחזיקה הולינג'ר 302 עיתונים לא יומיים - מגזינים ועלונים אחרים.

הולינג'ר הודיעה כי הכסף שיגויס ממכירת העיתונים ישמש אותה לתשלום חובות ולקנייה חוזרת של מניותיה, או שיחולק כדיווידנד לבעלי המניות. הודעת הולינג'ר באה בעקבות הודעת יריבתה העיקרית, תומפסון קורפ הקנדית, בפברואר, על כוונתה למכור את כל עיתוניה בצפון אמריקה מלבד "הגלוב" ו"המייל" בקנדה, כדי להתמקד בשירותי מידע אלקטרוני.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully