וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משלי הרב עובדיה: פואד "דב מרקד", פרס - "קוף מקפץ"

16.5.2001 / 7:19

בדרשה שנשא אמש סיפר הרב על המלך שבנו שרוי בדכאון, והוא מזמין את שריו לשעשע אותו; פרס קופץ כמו קוף "מערפאת למה שמו"; ורק אלי ישי - מלך האריות; מחמאות על הכיף כיפאק

מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, התפלפל בלשונו, בפעם המי יודע כמה, בנאום שנשא אמש. את שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, כינה- "הדב המרקד" ואילו שר החוץ, שמעון פרס זכה לתואר "הקוף המקפץ". שר הפנים, אלי ישי, זכה, שלא במפתיע, לתואר האריה מלך האריות.

ב"ידיעות אחרונות" מצוטט משל שהמשיל הרב עובדיה בדרשתו. המשל סיפר על מלך (ראש הממשלה שרון) שבנו סבל מדיכאון (עומרי?) והאריה יעץ לו כי יעשו משתה שבו כל אחד משריו יבוא לבוש בעור של חיה, ירקוד וישתטה בפני בן המלך כדי שיצחק ויצא מדיכאונו. המשתה התקיים והמלך הציג את "הרוקד כמו דב"- שר הביטחון, זה שנראה כמו אריה - זהו שר הפנים וזה שלבוש כמו קוף זה שר החוץ שלנו "שקופץ כמו קוף, מכאן לשם, מערפאת למה שמו".

המשל, כצפוי, זכה לגלי צחוק מקרב קהל המאזינים הרב שהאזין לדרשה. מקור המשל הוא סיפור אברהם אבינו שאלוהים שלח לו מלאכים בדמות הולכי רגל כדי לשמחו.

משלי החיות של הרב עובדיה יוסף כבר היכו גלים בעבר כשכינה את ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו- "עיזה עיוורת". עוד התבטאויות שעוררו שערורייה היו כינוי ראש הממשלה שרון "מחרחר מלחמה". ראש האופזיציה, יוסי שריד, זכה לתואר "שטן" ו-"ארור" ואילו על ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, אמר עובדיה כי "אין לו שכל".


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully