וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קריקס עדיין ללא הכנסות אך מקווה שהן קרובות מתמיד

גתית פנקס

15.5.2001 / 18:19

האחראי על קשרי משקיעים בחברה: "ההכנסות תלויות מאוד בעסקות שאנחנו מקווים לסגור; מרגע שנצליח לעשות זאת, מדובר בהכנסות של כמה מיליונים מהסכם אחד"

מי שקיווה שברבעון הראשון של 2001 שורת המכירות של חברת קריקס הירושלמית תתמלא ולו בדולר סמלי - התבדה, וגם בתוצאות הרבעוניות שפירסמה החברה היום, השורה העליונה עומדת מיותמת.

עם זאת, ייאמר לזכות הנהלת החברה שהיא התריעה במועד פרסום התוצאות לרבעון הקודם כי תזרים ההכנסות עלול להתעכב גם ברבעון הראשון, לאור מה שהוגדר על ידם כ"התנהלות ביורוקרטית של חברות הביו-פרמצבטיקה".

רון בן צור, האחראי על קשרי המשקיעים בחברה, מגלה היום אופטימיות ואומר כי החברה מקווה מאוד כי כבר ברבעון השני של 2001, המסתיים בעוד שלושה שבועות בלבד, קריקס תתחיל להציג הכנסות. "זה מאוד תלוי בעסקות שאנחנו מקווים לסגור, ואנחנו נמצאים במשא ומתן מאוד מתקדם כדי לעשות זאת. הסכם אחד יכול להניב לנו מיליוני דולרים", הוא אומר.

ההפסדים צומצמו


קריקס מפתחת טכנולוגיה ליצירת תרופות המתבססות על משפחת חלבונים-קינאזים. הטכנולוגיה KinAce של החברה משתמשת במידע ביולוגי ציבורי על נתוני הגנום כפלטפורמה ליצירת תרופות המבוססות על רצפים של קינאזים ספציפיים. החברה נסחרת היום לפי שווי שוק של 150 מיליון דולר.

לעומת השורה העליונה שנותרת ריקה, השורה התחתונה מלאה בהפסדים, אם כי אלה צומצמו. וכך, הפסדיה של קריקס הסתכמו ב-2.4מיליון דולר ברבעון הראשון של 2001 (או 12 סנט למניה), וזאת לעומת הפסד של כ-2.5 מיליון דולר ברבעון המקביל ושל יותר מ-3 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2000.

את הירידה בהפסדים ניתן לתלות גם בהכנסות המימון של החברה שנובעות מקופת המזומנים שלה, בה שוכנים 47.3 מיליון דולר. אלה, הסתכמו ב-870 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2001, לעומת הכנסות מימון של 54.6 אלף דולר בלבד ברבעון המקביל.

לדברי בן צור, בשנת 2000 בוצעה החלוקה של רוב האופציות לעובדים, ולכן החברה רשמה ברבעון הראשון של 2000 הוצאה חד פעמית הנובעת מפיצויים שונים לעניין האופציות בסכום של 1.34 מיליון דולר. ברבעון הנוכחי, לעומת זאת, הפיצוי שלא במזומן ששילמה החברה היה 401 אלף דולר בלבד, דבר נוסף שסייע לה לצמצם את ההפסדים.

רוב ההוצאות השנה מיוחסות להוצאות מחקר ופיתוח שגדלו בכ-630 אלף דולר מהרבעון המקביל. חלק מההוצאות שלא במזומן נרשמו תחת סעיף "מחקר ופיתוח", והאחרות בסעיף "הוצאות הנהלה וכלליות".

קריקס מקווה להעלות מהלך בניסויים הקליניים


אם כך, מה היעדים של החברה השנה? "אנחנו מקווים להתחיל השנה את השלב השלישי של הניסויים הקליניים ב-KRX-101, המיועדת לטיפול בסיבוכי סוכרת של הכליות (נפרופתיה סוכרתית)", אומר בן-צור. הוא מוסיף כי החברה יכולה היתה כבר להגיש את הפרוטוקול ל-FDA, מינהל המזון והתרופות האמריקאי, אולם בחרה שלא לעשות זאת.

"אנחנו נמצאים במו"מ עם מספר שותפים פוטנציאליים, ואנחנו מקווים לבצע עימם את הניסויים הקליניים", מסביר בן צור. "אם כבר היינו מגישים את הפרוטוקול ל-FDA, היה זה קשה יותר לשנות מאוחר יותר אלמנטים בניסויים הקליניים - במידה שאחד מהשותפים העתידיים שלנו מעוניין היה לעשות זאת", הוא אומר.

קריקס מקווה לקבל דמי קדימה בשווי של 4-15 מיליון דולר ברגע שהיא תחתום על העסקה עם השותפה - חברת התרופות - ובהמשך, לזכות בתשלומים של כמה עשרות מיליוני דולרים לפי עמידה באבני דרך קבועות בנוסף לתמלוגים מהמכירות. בן צור בינתיים לא יודע לומר מתי תיחתם עסקה מסוג כזה, אולם לפי התקדמות המו"מ עם מספר חברות, הוא מאמין שהדבר יקרה בחודשים הקרובים.

קריקס אף מאמינה כי תתחיל בניסויים קליניים בתרופת ה-KRX-123, המיועדת לטיפול בסרטן הערמונית בשלב מתקדם, כבר בשנה הנוכחית - "תוך כמה חודשים", מעריך בן-צור. הכנסות נוספות שהחברה מקווה לקבל הן מהסכמי רישוי לוריאנטים מסוימים בפלטפורמה שלה, ה-KinAce, ולא מכבר החברה זכתה באישור מרשויות הפטנטים בארה"ב עבור הפלטפורמה, שמהווה בסיס לפיתוח תרופות בתחומי הסרטן, האימונולוגיה, חילוף חומרים ומחלות אחרות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully